TIXIK.cz » Města » Španělsko » Baskicko » Vitoria-Gasteiz

Ubytování Vitoria-Gasteiz, hotely Vitoria-Gasteiz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vitoria-Gasteiz: Hlídač pokojů
Vitoria-Gasteiz Mapa Mapa hotelů Vitoria-Gasteiz

Související témata

Satelitní mapa Španělska, Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Vitorie-Gasteiz, Penziony ve Vitoria-Gasteizu, Luxusní ubytování ve Vitoria-Gasteizu, Apartmány ve Vitoria-Gasteizu, Levné ubytování ve Vitoria-Gasteizu, Autopůjčovny ve Vitoria-Gasteizu, Vitoria-Gasteiz: Fotografie

Doporučené hotely Vitoria-Gasteiz


Zobrazit všechny »Vitoria-Gasteiz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vitoria-Gasteiz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Vitoria-Gasteizu, Plánovač výletů, Vitoria-Gasteiz a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Museum of Fournier de NaipesMuzea0.2km
Vitoria CathedralKatedrály0.2km
Palacio Escoriaza-EsquibelPamátníky0.3km
Doña Otxanda DorreaHrady a zámky0.4km
San Pedro Apostolua elizaPamátníky0.5km
Nueva SquareNáměstí0.5km
Correos PostasPamátníky0.5km
Artium MuseumMuzea1km
Principal Antzokia TheatreDivadla0.8km
Teatro Principal AntzokiaDivadla0.8km
University of the Basque CountryUniverzity1km
MendizabalaKopce2km
Parroquia de la Sagrada FamiliaNáboženství3km
Ibaiondo antzokiaDivadla3km
Santuario de EstibalizPamátníky8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:50:04, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
zdravotní turistiku
romantiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 42.8508, -2.67
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:20

Vitoria-Gasteiz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:19
Vitoria-Gasteiz je město ve Španělsku . Nachází se na severu země a je to hlavní město provincie Álava i celého autonomního společenství Baskicko. V současnosti tam žije okolo 230 000 lidí. Vitoria-Gasteiz láká návštěvníky na své dobře zachovalé historické centrum. Přes město také prochází jedna z větví poutní Svatojakubské cesty.

O městě

Vitoria-Gasteiz je spolu s francouzským městem Nantes vítěz ceny Evropské zelené město na rok 2012 a 2013. Nejstarší část města je El Campillo, která byla po požáru postavena v roce 1200 znovu. Ve Vitorii-Gasteiz také sídlí jediná veřejná vysoká škola v Baskicku. Město je údajně druhé místo ve Španělsku s nejvyšší životní úrovní.

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena Římany již ve starověku. V roce 581 tam visigotský král Liuvigild založil město Victoriacum. Současné město Vitoria-Gasteiz bylo založeno v roce 1181 navarrským králem Sancho VI.

Památky

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti ve městě Vitoria-Gasteiz patří katedrála Santa Maria ze 14. století, náměstí Plaza de la Virgen Blanca, v jehož okolí se nacházejí staré domy, bazilika San Prudencio z 12. století, dominikánský klášter Santa Cruz ze 17. století, dům Casa del Cordón z 15. století, náměstí Plaza de España a náměstí Berria.

Muzea

Vitoria-Gasteiz nabízí návštěvníkům také celou řadu zajímavých muzeí. Mezi ty nejvyhledávanější patří Diecézní muzeum sakrálního umění Álava (Diocesan Museum of Sacred Art of Álava) , Baskické muzeum současného umění (Basque Museum of Contemporary Art) , Muzeum přírodních věd, Muzeum archeologie a Zbrojní muzeum Álava.

Zábava

Vitoria-Gasteiz také během roku hostí celou řadu oslav, svátků a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří oslava na počest patrona města Andre Maria Zuriaren Jaiak, která se slaví každý rok od 4. do 9. srpna. Dále je to jazzový festival International Vitoria-Gasteiz Jazz Festival, který se koná uprostřed června a rockový festival Azkena Rock Festival, který se koná každoročně na přelomu srpna a září.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování si můžete prohlédnout ZDE . Mezi oblíbené podniky patří Bar Saburdi, Bar Toloño a Bar Sagartoki, který byl v roce 2006 oceněn jako nejlepší španělský bar. Na dobrou kávu můžete zajít do podniků Cuchilleria, Zapateria, Dato a Pintoria, kde hrají pravidelně i elektronickou hudbu.

Doprava

Vitoria-Gasteiz je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Letiště Aeropuerto de Foronda se nachází na severozápadním okraji města Vitoria-Gasteiz. Město leží na hlavní silniční i železniční trase spojující Paříž a Madrid . Autem se tam nejlépe dostanete po dálnici E-5 (E-80) a dálnici N 622. Do Vitoria-Gasteiz jezdí také vnitrostátní rychlíky na trase Madrid - Valladolid - Burgos - Vitoria - San Sebastián - Irún. Můžete také využít jednu z několika půjčoven kol, ve kterých půjčují kola zdarma.

Města a obce v okolí

Vitoria-Gasteiz (0km)La Puebla de Arganzón (16km)Elosu (14km)Otxandio (21km)Miranda de Ebro (29km)Arrasate-Mondragón (28km)Zeanuri (28km)Amurrio (35km)Briñas (31km)

Webmap: 1 2 3