TIXIK.cz » Města » Vitoria-Gasteiz

Ubytování Vitoria-Gasteiz, hotely Vitoria-Gasteiz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vitoria-Gasteiz: Hlídač pokojů
Vitoria-Gasteiz Mapa Mapa hotelů Vitoria-Gasteiz

Související témata

Satelitní mapa Vitorie-Gasteiz, Penziony ve Vitoria-Gasteizu, Luxusní ubytování ve Vitoria-Gasteizu, Apartmány ve Vitoria-Gasteizu, Levné ubytování ve Vitoria-Gasteizu, Autopůjčovny ve Vitoria-Gasteizu, Vitoria-Gasteiz: Fotografie

Doporučené hotely Vitoria-Gasteiz


Zobrazit všechny »Vitoria-Gasteiz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vitoria-Gasteiz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Vitoria-Gasteizu, Plánovač výletů, Vitoria-Gasteiz a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:16:49, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
zdravotní turistiku
romantiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 42.8508, -2.67
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:20

Vitoria-Gasteiz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:19
Vitoria-Gasteiz je město ve Španělsku . Nachází se na severu země a je to hlavní město provincie Álava i celého autonomního společenství Baskicko. V současnosti tam žije okolo 230 000 lidí. Vitoria-Gasteiz láká návštěvníky na své dobře zachovalé historické centrum. Přes město také prochází jedna z větví poutní Svatojakubské cesty.

O městě

Vitoria-Gasteiz je spolu s francouzským městem Nantes vítěz ceny Evropské zelené město na rok 2012 a 2013. Nejstarší část města je El Campillo, která byla po požáru postavena v roce 1200 znovu. Ve Vitorii-Gasteiz také sídlí jediná veřejná vysoká škola v Baskicku. Město je údajně druhé místo ve Španělsku s nejvyšší životní úrovní.

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena Římany již ve starověku. V roce 581 tam visigotský král Liuvigild založil město Victoriacum. Současné město Vitoria-Gasteiz bylo založeno v roce 1181 navarrským králem Sancho VI.

Památky

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti ve městě Vitoria-Gasteiz patří katedrála Santa Maria ze 14. století, náměstí Plaza de la Virgen Blanca, v jehož okolí se nacházejí staré domy, bazilika San Prudencio z 12. století, dominikánský klášter Santa Cruz ze 17. století, dům Casa del Cordón z 15. století, náměstí Plaza de España a náměstí Berria.

Muzea

Vitoria-Gasteiz nabízí návštěvníkům také celou řadu zajímavých muzeí. Mezi ty nejvyhledávanější patří Diecézní muzeum sakrálního umění Álava (Diocesan Museum of Sacred Art of Álava) , Baskické muzeum současného umění (Basque Museum of Contemporary Art) , Muzeum přírodních věd, Muzeum archeologie a Zbrojní muzeum Álava.

Zábava

Vitoria-Gasteiz také během roku hostí celou řadu oslav, svátků a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří oslava na počest patrona města Andre Maria Zuriaren Jaiak, která se slaví každý rok od 4. do 9. srpna. Dále je to jazzový festival International Vitoria-Gasteiz Jazz Festival, který se koná uprostřed června a rockový festival Azkena Rock Festival, který se koná každoročně na přelomu srpna a září.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování si můžete prohlédnout ZDE . Mezi oblíbené podniky patří Bar Saburdi, Bar Toloño a Bar Sagartoki, který byl v roce 2006 oceněn jako nejlepší španělský bar. Na dobrou kávu můžete zajít do podniků Cuchilleria, Zapateria, Dato a Pintoria, kde hrají pravidelně i elektronickou hudbu.

Doprava

Vitoria-Gasteiz je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Letiště Aeropuerto de Foronda se nachází na severozápadním okraji města Vitoria-Gasteiz. Město leží na hlavní silniční i železniční trase spojující Paříž a Madrid . Autem se tam nejlépe dostanete po dálnici E-5 (E-80) a dálnici N 622. Do Vitoria-Gasteiz jezdí také vnitrostátní rychlíky na trase Madrid - Valladolid - Burgos - Vitoria - San Sebastián - Irún. Můžete také využít jednu z několika půjčoven kol, ve kterých půjčují kola zdarma.

Města a obce v okolí

Vitoria-Gasteiz (0km)La Puebla de Arganzón (16km)Elosu (14km)Otxandio (21km)Miranda de Ebro (29km)Arrasate-Mondragón (28km)Zeanuri (28km)Amurrio (35km)Briñas (31km)

Webmap: 1 2 3