TIXIK.cz » Hrady a zámky » Česká republika » Jihočeský kraj » Českokrumlovsko » Vítkův hrádek

Vítkův hrádek - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vítkův hrádek: Hlídač pokojů
Vítkův hrádek Mapa Mapa hotelů Vítkův hrádek

Vítkův hrádekVítkův hrádek

Související témata

Vítkův hrádek: Fotografie

Doporučené hotely Vítkův hrádek


Zobrazit všechny »


Vítkův hrádek: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vítkův hrádek Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vítkův hrádek a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 19:37:25, Nadmořská výška: 1033m, Adresa: Svatý Tomáš 131, 382 73 Přední Výtoň, Česká republika, Telefon: 606710171, WWW stránky:

Vítkův hrádek, je gotická zřícenina hradu a vyhlídková věž. Nachází se v Česku asi 4 km od hranice s Rakouskem , na pravém břehu Lipenské přehrady. Vítkův hrádek je svou výškou 1053 m.n.m. nejvýše položeným hradem v Česku. Vítkův hrádek vznikl koncem 13. století a jméno dostal po svých zakladatelích, Vítkovcích. Počátkem 14. století se majiteli hradu stali Rožmberkové, kteří jej opevnili a ve vlastnictví jim zůstal až do roku 1611. Po léta byl Vítkův hrádek udržován v dobrém stavu a postupně opravován. Nakonec však vyhořel a byl opuštěn. Po 2. světové válce hrad sloužil pohraniční stráží a nebyl veřejnosti přístupný. Vítkův hrádek zrenovovalo v roce 1998 Občanské sdružení Vítkův hrádek. Poslední velké úpravy proběhly v roce 2005, kdy byla na hradě obnovena i rozhledna. Od té doby je Vítkův hrádek veřejnosti přístupný a z rozhledny můžete obdivovat krásu pohoří Šumava , Novohradských hor, Lipenského jezera a také vrcholky Alp. Z původního hradu se dochovala hranolová věž, která plnila především obrannou funkci. Vítkův hrádek se díky své poloze a svému romantickému vzhledu stal inspirací pro mnoho umělců. Mezi nejvýznamnější patří například spisovatel a malíř Adalbert Stifter.

Informace a fakta

GPS: 48.645, 14.1033
Nadmořská výška: 1033 m
Telefon: 606710171
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:24:53

Vítkův hrádek: Recenze

Vítkův hrádek prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Frymburk (4.9km)Přední Výtoň (5km)Dolní Vltavice (6km)Lipno nad Vltavou (9km)Loučovice (12km)Černá v Pošumaví (10km)Vyšší Brod (16km)Hořice na Šumavě (14km)Horní Planá (15km)

Webmap: 1 2 3