TIXIK.cz » Města » Viterbo

Ubytování Viterbo, hotely Viterbo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Viterbo: Hlídač pokojů
Viterbo Mapa Mapa hotelů Viterbo

ViterboViterbo

Související témata

Satelitní mapa Viterba, Penziony ve Viterbu, Luxusní ubytování ve Viterbu, Apartmány ve Viterbu, Autopůjčovny ve Viterbu, Viterbo: Fotografie

Doporučené hotely Viterbo


Zobrazit všechny »


Viterbo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Viterbo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Viterbo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:49:32, Nadmořská výška: 348m, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
krásné scenérie
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 42.4178, 12.1086
Nadmořská výška: 348 m
Vzdálenost do hlavního města: Řím, 117 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:06

Viterbo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 192011-06-15 22:04:17
Viterbo je město ve střední Itálii . Nachází se asi 60 km na sever od italského hlavního města Řím a 25 km na západ od městečka Terni . Administrativně spadá Viterbo do regionu Lazio . Návštěvníci si ho zamilují díky krásné přírodě a etruské historii. V roce 2011 žilo v městečku Viterbo přibližně 59 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Městečko Viterbo si až do dnešní doby zachovalo středověkou krásu. Jeho počátky však sahají mnohem dále, až do doby etruské. Opravdový rozkvět začal ale až v 8. stol. n. l., kdy bylo město Viterbo opevněno hradbami ve snaze ubránit se Římu . Historické centrum je dodnes obklopeno hradbami, které však pocházejí z 11. století. Vstoupit do centra můžete středověkými branami. Během celého středověku bylo Viterbo často sužováno mocenskými boji, zejména mezi papežským státem a dalšími státy na severu. Po 24 let tam dokonce sídlili papežové. V dřívější době žilo Viterbo především zemědělstvím a těžbou dřeva a mramoru. Známé bylo rovněž keramickými dílnami. Dnes se z něj stává regionálně oblíbené středisko cestovního ruchu.

Město a památky

Prohlídka města Viterbo začíná v nejstarší části města, čtvrti San Pelegrino se stejnojmenným náměstím. Významná je tam románská katedrála San Lorenzo (12. stol.) s gotickou zvonicí (14. stol.) a bohatou malířskou výzdobou. S ní sousedí papežská rezidence Palazzo Papale (1266) , u které oceníte gotickou lodžii a reliéfy. Palazzetto di Valentino della Pagnota slouží od 15. stol. jako biskupský palác, v němž se několikrát konala volba papeže. Viterbo se může chlubit i několika fontánami. Nejznámější je Fontana Grande (1206 - 1279) , dále krásná Fontana Pianoscarano (14. stol.) nebo Fontana San Tomaso (13. stol.) s přezdívkou Fontána smrti. Hlavní náměstí městečka Viterbo se nazývá Piazza Plebescito. Stojí tam působivý Palazzo dei Priori (15. stol.) s freskami. V kostele Santa Rosa můžete vidět nabalzamované tělo sv. Rosy, která je patronkou města. V severozápadní části osady Viterbo se nachází prastaré lázně Bullicame s minerálními prameny.

Kulturní život

Viterbo je každý rok v létě místem, kde se koná Tuscia Opera Festival (viz. zajímavé odkazy) . Další významná kulturní událost se koná 3. září od 9 hodin večer. Je to tzv. přeprava Macchina de Santa Rosa. Macchina de Santa Rosa je asi 30 m vysoká a 5 tun vážící pozlacená věž, na jejímž vrcholku se nachází socha patronky města, sv. Rosy. Za zhasnutých světel se průvod se zářící sochou ubírá několika ulicemi a prosí tak sv. Rosu o požehnání.

Tipy na výlety do okolí

Kopcovitá krajina okolo Viterbo nabízí krásnou přírodu a panoramatické výhledy do okolí. Nedaleko města Viterbo se také nacházejí jezera. Větší - Lago di Bolsena - leží asi 20 km na sever a Lago di Vico, které je menší, se rozprostírá zhruba 20 km jižním směrem. Druhé jmenované je obklopené hlubokými lesy, které spolu s jezerem patří do Přírodní rezervace Lago di Vico. Kouzelný zážitek skýtá výlet do Bagnaie , kde se nachází jedinečná Villa Lante a zahrady s fontánami a mnoha sousošími. Přitom se Viterbo a všechny krásy v jeho okolí nachází „pouhých“ 70 km od vatikánských muzeí , kolosea a mnoha dalších památek v Římě , kam se lehce dostanete vlakem.

Doprava

Viterbo má dokonce i své malé letiště. Bylo založeno v roce 1936 především pro vojenské účely. Dnes je však využíváno i pro vnitrostátní leteckou dopravu. Větší letiště se nachází v Římě (Fiumicino ) (FCO) , asi 80 km na jih. Viterbo má rovněž dobré železniční spojení s Římem . Železniční trať vede krásnou kopcovitou krajinou podél malebných jezer. Naopak s městem Terni už je železniční spojení horší, musíte několikrát přestupovat. Asi 20 km na východ od města Viterbo se nachází dálnice A1, vedoucí z Říma do Florencie (Autostrada del Sole) .

Města a obce v okolí

ViterboBagnaia (4km)Vitorchiano (8km)Soriano nel Cimino (10km)Vignanello (14km)Bomarzo (14km)Vetralla (12km)Caprarola (15km)Tuscania (19km)

Webmap: 1 2 3