Višňová - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Višňová: Hlídač pokojů
Višňová Mapa Mapa hotelů Višňová

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Višňová - satelitní mapa

Doporučené hotely Višňová


Zobrazit všechny »


Višňová: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Višňová Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Višňová a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Frýdlantská rozhlednaRozhledny5km
Městské muzeum FrýdlantMuzea6km
Frýdlantský betlémTechnické památky6km
Hrad a zámek FrýdlantHrady a zámky7km
FrýdlantskoRegiony8km
Nanebevzetí Panny MarieNáboženství10km
Skalní hrad u Oldřichova v HájíchSkály11km
Hřebenový buk11km
Lysé skálySkály12km
Oldřichovský Špičák12km
Obří sudRestaurace14km
Wothanburg (Curia Vítkov)Muzea12km
Lázně LibverdaLázně14km
Bazilika Panny Marie HejniceKatedrály15km
Klingerovo mauzoleum16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:19:57, WWW stránky:

Obec Višňová leží ve Frýdlantském výběžku, v Libereckém kraji, v České republice . Obec se nachází v údolí řeky Smědé, na česko-polských hranicích. Návštěvníky láká především svým příjemným prostředím, vhodným pro turistiku, a také pamětihodnostmi.

Historie obce

První písemná zmínka o obci Višňová byla doložena v roce 1334. Obec se již od počátku svého vzniku dělila na tři části: Horní, Střední a Dolní Višňovou. V roce 1848 bylo toto rozdělení obce zrušeno a vznikly pouze dvě části obce, česká a saská Višňová. Saská část tehdejší Višňové dnes leží v Polsku . Obyvatelé Višňové se dříve živili převážně zemědělstvím a tkalcovstvím. V obci stával také větrný mlýn, kde se lisoval lněný olej. V 19.století se začal rozvíjet moderní průmysl a vznikla továrna na kokosové rohožky firmy Robert Neumann, která byla však v roce 1946 zrušena. Pozitivní vliv na rozvoj hospodářství měl vznik silnice v roce 1872, která spojila obec s Frýdlantem. O další rozvoj se pak postarala vybudovaná železniční trať Frýdlant-Černousy. Dlouhou tradici má i místní škola, která vznikla jako církevní a byla umísťována v domech v obci. V roce 1845 byla otevřena nová obecná škola se třemi třídami. Nynější školu ve Višňové navštěvují jak děti z obce, tak děti z nedalekých osad. Ve Višňové nyní (2011) žije přes 500 obyvatel.

Osady obce

Obec Višňová je tvořena devíti osadami. Nejstarší je Višňová, poté Andělka, Předlánce, Víska, Poustka, Saň, Loučná, Minkovice a Filipovka. Převážnou většinu původních obyvatel tvořili po druhé světové válce Němci, poté přišli i lidé z Řecka, Podkarpatské Ukrajiny či Jugoslávie a Slovenska.

Kostel sv.Ducha

Na konci 13.století byl v obci na místě původní kaple z roku 1160 postaven raně gotický kostel, který byl v 18.století přestavěn ve stylu baroka. Od 16.století sloužil Kostel sv.Ducha protestantským bohoslužbám. Protože však po druhé světové válce vedlo Česko a Polsko spory o vlastnictví kostela, začal tento kostel chátrat. Kostel sv.Ducha nakonec skončil ve vlastnictví českého státu. Využívaná je nyní pouze původní kaple.

Pohanské kameny

Na kopci nad obcí Višňová se nacházejí mohutné kameny z rumburské žuly, pojmenované Pohanské kameny. Tyto kameny byly donedávna považovány za lidský výtvor, ve skutečnosti je to ale unikátní dílo přírody. V minulosti zřejmě sloužily Pohanské kameny jako kultovní místo.

Další zajímavosti pro turisty

V blízkosti obce se nachází přírodní rezervace Meandry Smědé, která má chránit přirozený charakter koryta řeky, meandry, slepá ramena a štěrkopískové náplavy. Turisté si v obci mohou prohlédnout také hrázděné domy, které jsou skvělou ukázkou hornolužické architektury.

Doprava

Spojení s obcí zajišťuje železniční trasa Frýdlant-Černousy, a také linkové autobusy z Frýdlantu . Autem z Frýdlantu trvá cesta zhruba 15 minut.


Informace a fakta

GPS: 50.9639, 15.0276
Nadmořská výška: 231 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:50

Višňová: Recenze

Višňová prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Frýdlant (6km)Raspenava (9km)Hrádek nad Nisou (18km)Chrastava (17km)Bedřichov (21km)Kryštofovo Údolí (22km)Liberec (22km)Rynoltice (24km)Janov nad Nisou (24km)

Webmap: 1 2 3