TIXIK.cz » Města » Vietnam » Vinh

Vinh - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vinh: Hlídač pokojů
Vinh Mapa Mapa hotelů Vinh

VinhVinh

Související témata

Vinh: Fotografie

Doporučené hotely Vinh


Zobrazit všechny »


Vinh: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vinh Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vinh a doprava
Cua Lo beachPláže17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:41:56, WWW stránky:

Vinh je hlavní město vietnamské provincie Nghe An. Jedním z hlavních důvodů k návštěvě města je Ho Či Minovo rodiště a dům jeho dětství. Připomeňme, že Ho Či Min po návratu z čínského exilu založil revoluční hnutí v jeskyních Pac Bo u Cao Bangu na severu země. V nejjižnější výspě severního Vietnamu však jeho příběh kdysi dávno začal.

Historie

Vinh byl původně známý jako Ke Van. Později bylo město známé jako Ke Vinh, Vinh Giang a Vinh Doanh. Teprve v roce 1789 se jméno ustálilo na své dnešní podobě. Dynastie Tay Syn dokonce chtěla město učinit hlavním městem Vietnamu , bohužel to ale v krátkém časovém úseku, který byl její vládě vyměřen (1788 – 1802) nestihla uskutečnit. Válka proti kolonistům a následná vietnamská válka zničily mnoho z krásy města. Přesto zde hájí nádhernou a pyšnou kulturu několik pozoruhodných staveb. Provincie Nghe An má ve vietnamské historii významné místo. Patří mezi nejhustěji osídlené a nejméně úrodné v zemi. Dlouhou dobu byla epicentrem nespokojenosti a dala vzejít generacím revolucionářů, včetně velkých nacionalistů. Ho Či Min, nejslavnější z nich, se narodil v osadě Hoang Tru, ležící 14 kilometrů západně od centra Vinhu.

Rodný dům revolucionáře

Ho se narodil v květnu roku 1890 jako Nguyen Sinh Cung v prostém domě dědečka z matčiny strany, postaveném v roce 1883 jako svatební dar rodičům Ho Či Mina. Starý doškový dům se nezachoval, ale vláda v roce 1959 místo zrekonstruovala jako poctu prezidentovi tehdejšího Severního Vietnamu. V Ho Či Minově rodišti dnes mnoho exponátů nenaleznete, žil svého času zkrátka prostý život. S Ho Či Minovým rodištěm však sousedí chrám jeho dědečka z matčiny strany, postavený k uctívání jeho předků a doškový dům s pěti místnostmi. V tomto domě studoval Ho Či Minův otec staré konfuciánské texty na zkoušky, ve kterých dosáhl doktorátu. Ve městě Vinh je, kromě jeho revolucionářských relikvií a skanzenu, k vidění ještě mnoho ze zajímavé architektury. Například tři obnovené brány citadely, postavené zde v roce 1831. Poutníci literární historií se mohou vypravit do provincie Ha Tinh, kde se v roce 1765 narodil významný vietnamský dramatik Nguyen Du.

Doprava

Do svých plánů na návštěvu Vinhu můžete zahrnout tamní letiště. Jeho IATA je VII, a dostat se na něj můžete buď z Ho Či Minova Města , nebo z Hanoie . Z Hanoie ostatně můžete 316 kilometrů dlouhou vzdálenost překonat autem za 5 hodin. Jakmile projedete Hanoií (a věřte, že to nebude jednoduché) , napojte se na silnici QL 1 a prostě pokračujte na jih a u Phu Lý odbočte doleva na silnici 477. Po 93 kilometrech Vás přivítají vody Rudé řeky v Ninh Binh. Z Ninh Binh pokračujte po silnici č.10 do Thanh Hoá, a dále na jih po QL 48 a QL 46 a jste v cíli. K Ho Či Minovu rodnému domku jeďte z města Vinhsměrem na Phan Dinh Phung k silnici č.46. Po 10 km sledujte označení na Kim Lien. Ho Či Minovo rodiště je v osadě Hoang Tru.

Ubytování

Ve Vinhu je hned několik kvalitních a levných hotelů. Předně jmenujme Kim Lien Hotel, který leží přímo v centru města a od letiště je vzdálen pouhých 7 kilometrů. Tři kilometry k nádhernému parku můžete strávit příjemnou procházkou. O něco luxusnější a od letiště vzdálenější (15 km) je Phuong Dong Hotel, ale po jediné noci strávené v jeho prostředí nebudete litovat.


Informace a fakta

GPS: 18.6667, 105.6667
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:34:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.vinhcity.gov.vn/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: letecká
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vinh: Recenze

Vinh prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vinh (0km)