TIXIK.cz » Města » Vimperk

Ubytování Vimperk, hotely Vimperk

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vimperk: Hlídač pokojů
Vimperk Mapa Mapa hotelů Vimperk

VimperkVimperk

Související témata

Penziony ve Vimperku, Satelitní mapa Vimperka, Vimperk - počasí, Vimperk: Fotografie

Doporučené hotely Vimperk


Zobrazit všechny »


Vimperk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vimperk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vimperk a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:31:51, Nadmořská výška: 708m, Telefon: +420 388 414 365, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo

Vhodné pro

business
aktivní dovolenou

Aktivity

rybaření
vodní lyžování
šnorchlování


Informace a fakta

GPS: 49.0523, 13.7723
Nadmořská výška: 708 m
Nejbližší hranice: Německo, 17 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:17:52

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.vimperk.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, okolní příroda, rovinaté okolí, blízko do větších měst, lyžařské areály okolo, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vimperk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 12011-08-24 09:24:06

Obecné informace

Vimperk je už dlouho nazýván městem pod Boubínem a opravdu si tento název zaslouží. Město je rozloženo uprostřed krásné šumavské přírody v údolí řeky Volyňky a je ideálním východiskem k pěším, cyklistickým i lyžařským výletům po Šumavě.

Historie

Malebná poloha města se zámkem na vysokém kopci, s hradbami, vysokou věží kostela Navštívení Panny Marie a se shlukem starých domů, to vše vdechuje Vimperku ráz středověkého města. A středověk toto sídliště opravdu zrodil. Prvním obydleným místem tu byl hrad, který byl založen pravděpodobně jako královský kolem roku 1260. V průběhu věků šel Vimperk z ruky do ruky od krále přes Purkarta z Janovic, po řadu předních rodů Českého království – pány z Hradce, Rožmberky, Novohradské z Kolovrat. Zvláště Vilém z Rožmberka si Vimperk oblíbil, často tu pobýval i s manželkami a s družinou. Starý hrad dal k tomu účelu přestavět na honosný zámek.

Turistika

Užijete si rozhledů z vysokých hor, divokých romantických údolí, zasněných náhorních planin i nekonečných hodin v osamělých lesích nebo potěšení ze zajímavých historických památek. A krásně je tu i mimo hlavní sezónu. Zvláště na podzim se lesy a kopce pokryjí pestrou paletou barev a množství hub láká k příjemnému i užitečnému strávení volného času.

Další informace

Kromě již zmíněného zámku můžete ve Vimperku navštívit např. Minimuzeum Zlaté stezky nebo Městskou zvonici, projít se po Vycházkovém okruhu Vimperkem a kolem Vimperka a na závěr se osvěžit v některé z místních cukráren a restaurací.

Města a obce v okolí

Vimperk (0km)Zdíkov (7km)Stachy (10km)Borová Lada (11km)Vacov (10km)Kvilda (15km)Nicov (14km)Prachatice (17km)Kašperské Hory (19km)

Webmap: 1 2 3