TIXIK.cz » Města » Itálie » Sardinie » Villasimius

Ubytování Villasimius, hotely Villasimius

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Villasimius: Hlídač pokojů
Villasimius Mapa Mapa hotelů Villasimius

VillasimiusVillasimius

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Penziony ve Villasimiusu, Luxusní ubytování ve Villasimiusu, Apartmány ve Villasimiusu, Satelitní mapa Villasimiuse, Villasimius: Fotografie

Doporučené hotely Villasimius


Zobrazit všechny »


Villasimius: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Villasimius Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Villasimius a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Parrocchia Di S. RaffaeleNáboženství0.2km
Pláž Porto LunaPláže2km
Pláž Accu is TraiaPláže2km
Pláž CampulonguPláže2km
Pláž SimiusPláže2km
Pláž Villaggio MandorliPláže3km
Campus BeachPláže3km
Pláž NotteriPláže2km
Del RisoKempy2km
Pláž Punta ProcedduPláže4km
Pláž Cala SinziasPláže4km
Pláž Del GiuncoPláže3km
Pláž Porto sa RuxiPláže5km
Pláž del RisoPláže4km
Pláž Cala CatharinaPláže4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:02:58, Telefon: +39 070 790109, WWW stránky:

Villasimius je malé přímořské městečko na Sardinii . Nachází se v jihovýchodní části ostrova asi 35 km na východ od správního střediska Sardinie , Cagliari . Administrativně spadá Villasimius do regionu Sardegna . V roce 2011 čítalo stálé obyvatelstvo městečka cca 3000 obyvatel. Villasimius je typický svou pohodovou atmosférou. Díky odlehlé poloze sem totiž nedorazil masový cestovní ruch. Další výhodou je delší sezóna (květen - říjen) oproti severním letoviskům ostrova.

Pláže, moře, vodní sporty

Samotné letovisko Villasimius neleží přímo u moře, je vzdálené asi 1 km od pobřeží. Tuto nepatrnou vzdálenost se ale vyplatí překonat, protože okolní pláže patří, jak tvrdí místní, k těm nejkrásnějším na Sardinii . Právě díky zlatavému písku a azurovému moři je Villasimius tak oblíbený mezi návštěvníky. Nejznámější pláže jsou Porto Sa Ruxi, Piscadeddus, Campus, Cala caterina, Cala Burroni, Porto Giunco, Timi Ama a Simius. Téměř všechny pláže mají pozvolný vstup do moře a jsou tak vhodné pro rodiny s dětmi i pro méně zdatné plavce. V městečku Villasimius si přijdou na své i sportovci. Mohou vyzkoušet širokou škálu vodních sportů od potápění až po windsurfing. Velmi lákavá je také možnost vydat se na kole za kulturními a přírodními památkami do turisty neobjeveného vnitrozemí ostrova.

Historie a památky

Historie městečka Villasimius se datuje až do 2. tisíciletí př. Kr. Památkou na prehistorické obyvatele jsou tzv. nuragy - homolovité chýše často i z několika tunových balvanů, které je možno vidět jen na Sardinii . Po tajemném zmizení nuragské kultury byl Villasimius ovládán nejprve Kartaginci a potom až do 5. století po Kr. Římany. Ve středověku bylo městečko pod nadvládou Saracenů a ve světě bylo známé pod jménem Carbonara. Až v roce 1838 během Sardinského království se Villasimius stal samosprávnou osadou a byl mu dán jeho dnešní název. Nejpozoruhodnější památkou je poměrně zachovalá zřícenina věže, která tvoří dominantu mysu nedaleko pláže Capo Carbonara.

Vyžití ve městě a výlety do okolí

Díky nízkému počtu obyvatel je Villasimius typický klidnou, téměř vesnickou atmosférou. V centru městečka láká návštěvníky několik restaurací nabízející italské speciality, zejména pizzu, ale i ryby, sardinský sýr pecorino nebo specialitu - sele pečené na bylinkách. Villasimius se také honosí sportovním centrem, kde je možné za poplatek navštívit krytý bazén, fotbalové hřiště nebo tenisové kurty. Chystáte-li se na výlety do okolí, rozhodně byste neměli opomenout četné nuragy v okolí. Ještě oblíbenější u výletníků je však oblast na jih od Villasimius kolem pláže Capo Carbonara. Písečné duny a slané jezero Notteri skýtají útočiště pro plameňáky a další sardinské ptactvo a poskytnou vám příjemné prostředí zhruba pro půldenní výlet.

Doprava

Villasimius je dostupný po asfaltové silnici z Cagliari , které je dobře dostupné jak letadlem, tak i lodí (linka Livorno - Cagliari ) .

Plusy

blízko k moři
dostatečná nabídka ubytování
klid
blízko do větších měst
mírné klima

Služby

bankomat
pekárna
banka
knihkupectví
kemp
půjčovna aut
autoopravna
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
nemocnice
radnice


Informace a fakta

GPS: 39.1431, 9.5186
Nadmořská výška: 47 m
Nejbližší letiště: Letiště Cagliari, 41 km
Pobřeží: Tyrhénské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:59:36

Villasimius: Recenze

Villasimius prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

VillasimiusTorre Delle Stelle (11km)Castiadas (11km)Monte Nai (14km)Cagliari (37km)Muravera (31km)San Vito (33km)

Webmap: 1 2 3