TIXIK.cz » Města » Villajoyosa

Ubytování Villajoyosa, hotely Villajoyosa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Villajoyosa: Hlídač pokojů
Villajoyosa Mapa Mapa hotelů Villajoyosa

Související témata

Luxusní ubytování ve Villajoyose, Apartmány ve Villajoyose, Satelitní mapa Villajoyosy, Villajoyosa: Fotografie

Doporučené hotely Villajoyosa


Zobrazit všechny »Villajoyosa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Villajoyosa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Villajoyosa a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:47:56, Telefon: +34 965 89 05 62, WWW stránky:

Villajoyosa je vyhledávané letovisko ve Španělsku . Nachází se v oblasti Costa Blanca, cca 10 km od Benidormu . V současnosti tu žije skoro 30 000 obyvatel. Villajoyosa je vyhledávaná díky své malebnosti a svým plážím. Villajoyosa je nejlépe dostupná buď po dálnici AP7 nebo letecky. Nejbližší mezinárodní letiště L'Altet se nachází ve městě Alicante , které je odsud vzdáleno cca 30 km. Z letiště se sem dostanete buď taxikem či autobusem. 10 km vzdálený Benidorm je jinak spojen vlakovými i autobusovými linkami s dalšími velkými městy ve Španělsku. Některé autobusové linky jako jen např. Eurolines sem jezdí i z jiných států. Villajoyosa je vyhlášené hlavně díky svým plážím, kterých je tu více než 3,5 km (jsou tu i pláže pro nudisty) . Městečko je typické svými barevnými fasádami rybářských domků. Má také dlouhou historii. V minulosti byla Villajoyosa vyhlášená výrobou zdejší tradiční čokolády. Dodnes se tu dochovalo několik zajímavých staveb. Mezi ně patří zbytky hradeb s obrannou věží Torres, jejíž součástí je římská funerární Herkulova věž. Dále je to gotický katolický kostel s barokním oltářem. Villajoyosa disponuje mnoha krásnými restauracemi, bary a obchody. Samozřejmostí je široká nabídka kvalitního ubytování. Villajoyosa je vyhlášené také svými trhy. V centru města se koná hlavní trh vždy ve čtvrtek. Bleší trh se koná v neděli a rybí trh v přístavu se koná denně. Nechybí tu ani široká nabídka aktivit. Můžete si tu vyzkoušet snad všechny možné vodní sporty. Zdejší pobřeží je oblíbeným místem potápěčů. Villajoyosa hostí během roku mnoho svátku, oslav a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří tradiční maurský a křesťanský festival Moros y Cristianos, který se koná vždy od 24. do 31. července. Tento festival se slaví více než 250 let. Další významné akce jsou Festival svatého Isidora v květnu a festival archanděla Michaela v září. Historie města Villajoyosa jinak sahá až do 6. století před naším letopočtem.

Plusy

blízko k dálnici
pobyty u moře
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
mírné klima

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
knihkupectví
kemp
půjčovna aut
autoopravna
kostel
budova soudu
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
prádelna


Informace a fakta

GPS: 38.5077, -0.2326
Nadmořská výška: 45 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:11

Villajoyosa: Recenze

Villajoyosa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Villajoyosa (0km)Benidorm (9km)Finestrat (7km)Relleu (11km)La Nucia (15km)Altea (19km)Xixona (24km)Benimantell (19km)Calpe (29km)

Webmap: 1 2 3