TIXIK.cz » Města » Villach

Ubytování Villach, hotely Villach

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Villach: Hlídač pokojů
Villach Mapa Mapa hotelů Villach

Související témata

Satelitní mapa Villachu, Penziony ve Villachu, Luxusní ubytování ve Villachu, Autopůjčovny ve Villachu, Villach - počasí, Villach: Fotografie

Doporučené hotely Villach


Zobrazit všechny »Villach: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Villach Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Villach a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:29:57, Nadmořská výška: 498m, WWW stránky:

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

lyžování


Informace a fakta

GPS: 46.614, 13.8478
Nadmořská výška: 498 m
Nejbližší hranice: Slovinsko, 14 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:08

Villach: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:02:03
Villach je vyhlášené lázeňské středisko a druhé největší město rakouské spolkové země Korutany. Nachází se v jižní části země, na řece Drávě, mezi jezery Ossiacher See a Faaker See. V současnosti zde žije okolo 60 000 obyvatel.

O městě

Villach je statutární město a správní centrum okresu Villach . Je to druhé největší město spolkové země Korutany, a také důležitý dopravní uzel jižního Rakouska a celého alpsko-adriatického regionu. Villach je významné centrum zimních sportů a letní turistiky. Město je obklopeno hřebeny Gailtalských Alp a pohořím Karavanky (Karawanken). Pro milovníky cykloturistiky vede přímo z centra města nenáročná cyklostezka podél řeky Drávy.

Turistické zajímavosti

Centrum města Villach tvoří Hlavní náměstí, které lemují krásně barevné historické domy. V létě u většiny restaurací vyrostou zahrádky, které lákají k příjemnému posezení. Nejvýznamnější památkou města je kostel sv. Jakuba. Na kostelní věž vystoupáte po třech stovkách schodů a naskytne se vám ojedinělý výhled na město a jeho nádherné okolí. Nedaleko kostela se nachází Městské muzeum, které sídlí v krásné renesanční budově. Jeho nejvýznamnější exponát je sarkofág malého děvčátka, který byl nedávno objeven při hloubení dna řeky Drávy. V těsné blízkosti muzea můžete vidět zbytky původního opevnění města. Oblíbeným cílem obyvatel i návštěvníků města je nedaleký přírodní park Dobratsch.

Lázně Warmbad

Lázně Warmbad leží necelé 3 km od centra města. Byly založeny již v 16. století. Místní termální voda má teplotu 29°C a příznivě působí na pohybový aparát, krevní oběh a dýchací cesty. Areál lázní je přístupný i pro veřejnost. Pro děti je připraven dětský koutek, brouzdaliště, skluzavky, vířivky a další atrakce.

Historie

Území dnešního města bylo osídleno již ve starověku, údajně už v období 3500 před naším letopočtem. První písemná zmínka o Villach u pochází z roku 1240. Město postihlo během jeho existence několik požárů, a v letech 1348 a 1690 dvě zemětřesení. V období 1809 až 1813 byl Villach součástí francouzské provincie Illyrie. V roce 1905 se město spojilo s částí St. Martin. V roce 1973 se jeho území rozrostlo o části Landskron, Maria Gail a Fellach a dosáhlo tak dnešní velikosti.

Turistické služby a zábava

Villach disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Za nákupy můžete vyrazit do nákupního centra Atrio, které nabízí cca 80 obchodů. Řadu obchodů naleznete také na hlavním náměstí a v jeho přilehlém okolí. Dobře se můžete najíst v restauraci Brauhof Villach , kde můžete ochutnat tradiční korutanská jídla, v restauraci Gasthof "Genottenhöhe", v restauraci Trastevere, která je vyhlášená svými rybími specialitami a v pizzerii Dobner. Na dobrý drink či koktejl si můžete zajít například do baru Soho. Villach během roku hostí celou řadu akcí a festivalů, z nichž pravděpodobně nejvýznamnější je zdejší jazzový festival, který se koná vždy v polovině července.

Doprava

Villach je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště Woerthersee Airport se nachází v Klagenfurtu (cca 40 km) . Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A2, A11 nebo A10. Vlakem se sem dostanete ze všech větších měst v zemi. Jezdí odtud např. i přímé vlakové spoje do Mnichova , Benátek , Lublaně , Záhřebu či Bělehradu .

Města a obce v okolí

VillachSankt Niklas an der Drau (7km)Egg am Faaker See (7km)Finkenstein (6km)Annenheim (7km)Faak am See (7km)Fürnitz (6km)Petschnitzen (9km)Sattendorf (8km)

Webmap: 1 2 3