TIXIK.cz » Itálie » Lazio » Rome » Tivoli » Villa Adriana v Tivoli

Villa Adriana v Tivoli - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Villa Adriana v Tivoli: Hlídač pokojů
Villa Adriana v Tivoli Mapa Mapa hotelů Villa Adriana v Tivoli

Villa Adriana v TivoliVilla Adriana v Tivoli

Související témata

Villa Adriana v Tivoli: Fotografie

Doporučené hotely Villa Adriana v Tivoli


Zobrazit všechny »


Villa Adriana v Tivoli: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Villa Adriana v Tivoli Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Villa Adriana v Tivoli a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Via Principe Eugenio23km
Vittorio Emanuele23km
Socha Mojžíše24km
Palatinum24km
Forum Romanum25km
Piazza Navona25km
Campo de Fiori26km
Kapitol26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 11:43:12

Villa Adriana v Tivoli jsou pozůstatky po vile císaře Hadriána v Itálii . Vila se nachází cca 30 km jižně od Říma , v historickém městě Tivoli . Císař Hadrián byl považován za velkého filosofa, architekta a milovníka umění. Hodně cestoval a na svých cestách získal mnoho artefaktů a mnoho nápadů z oblasti architektury. Tyto zkušenosti využil při stavbě této vily. Villa Adriana v Tivoli byla za doby své největší slávy považována za město ve městě, protože zde bylo vybudováno řecké a římské divadlo. Součástí komplexu byly velké a malé lázně, několik bazénů a dalších zajímavostí. Na konci procházky okolo pozůstatků vily se nachází jeden z největších bazénů původní vily. Tento bazén je věnován mladému muži Antoniovi. Antonius byl krásný mladý chlapec, kterého v pouhých 14 letech císař Hadrián objevil na svých válečných taženích. Císař se do něj v prvním okamžiku zamiloval, osvojil si jej jako svého nejlepšího přítele, a stal se pro něj symbolem dokonalého antického muže. V pozdějším věku však byl císař nemocný a dle bájí se mohl vyléčit pouze tak, že se obětoval bohům. Namísto císaře se rozhodl obětovat Antonius, a tak se dobrovolně utopil v řece Nil. Na jeho počest pak císař tento bazén vybudoval spolu se sochami, které symbolizují utonutí Antonia. Všechny artefakty a historické cennosti, které Hardián nasbíral na svých cestách, jsou nyní uloženy ve Vatikánských muzeích. Pokud si chcete odpočinout od městského ruchu v Římě , Villa Adriana v Tivoli je tím ideálním místem. Vládne zde klid a uklidňující ticho. I císař Hadrián zde nacházel svůj klid a odpočinek. Od roku 1999 je Villa Adriana v Tivoli zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Informace a fakta

GPS: 41.9417, 12.7749
Nadmořská výška: 64 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 7:05:15

Villa Adriana v Tivoli: Recenze

Villa Adriana v Tivoli prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Tivoli (2.9km)Guidonia (8km)Gallicano nel Lazio (9km)Zagarolo (11km)Colonna (12km)Castel San Pietro Romano (15km)Palestrina (15km)Anticoli Corrado (19km)Monte Porzio Catone (15km)

Webmap: 1 2 3