Vila Hanse Ulricha - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vila Hanse Ulricha: Hlídač pokojů
Vila Hanse Ulricha Mapa Mapa hotelů Vila Hanse Ulricha

Související témata

Vila Hanse Ulricha: Fotografie

Doporučené hotely Vila Hanse Ulricha


Zobrazit všechny »Vila Hanse Ulricha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vila Hanse Ulricha Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vila Hanse Ulricha a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
ČEZ aréna5km
Tuł38km
Hrčava53km
Raztoka70km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 13:54:37

Vila Hanse Ulricha se nachází na Sokolské ulici v Moravské Ostravě. Vzniká na popud stavitele Johanna Justina Ulricha, posledního starosty rakouskouherské Ostravy. Plány stavby vznikají v červenci 1898. Vila Hanse Ulricha byla pojata jako třípodlažní budova na obdélném půdorysu s trojtraktovou dispozicí. Spojují se zde prvky novorenesance, manýrismu, novobaroka a tzv. švýcarského stylu s nastupující secesí. Exteriér zaujme terasami a zdobenými balustrádovým zábradlím, fasáda je doplněna erby s girlandami a věnci. V přízemí vily se nacházel byt s halou, pánským pokojem, jídelnou, salonem a ložnicemi. Podkroví užívali sloužící a v suterénu se nacházely kanceláře majitele. Po Ulrichově smrti byla Vila Hanse Ulricha prodána a sloužila ke kancelářským účelům. Později zde žil advokát Bohumír Šavrda. Od 30. let byla ve vlastnictví místní těžařské firmy. Po válce přešla do majetku Ostravsko-karvínských dolů. Od konce 50. let sloužila jako osvětové a kulturní středisko. Vila Hanse Ulricha slouží od roku 1993 jako Galerie Sokolská 26. V letech 1995 – 1996 proběhla poslední rekonstrukce suterénu, které se ujala Barbara Potyszová. Nyní zde sídlí hudební klub Parník Stavba je zapsána jako kulturní památka.

Informace a fakta

GPS: 49.8397, 18.2921
Nadmořská výška: 215 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:31

Vila Hanse Ulricha: Recenze

Zobrazit recenze:
 17.7.2012 14:23:11
Krásná vila.

Města a obce v okolí

Ostrava (0.5km)Šilheřovice (10km)Jilešovice (13km)Havířov (13km)Karviná (19km)Petrovice u Karviné (19km)Bělá (18km)Frýdek-Místek (18km)Český Těšín (26km)

Webmap: 1 2 3