TIXIK.cz » Vihorlat

Vihorlat - ubytování, satelitní mapa, CHKO

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vihorlat: Hlídač pokojů
Vihorlat Mapa Mapa hotelů Vihorlat

VihorlatVihorlat

Související témata

Vihorlat: Fotografie

Doporučené hotely Vihorlat


Zobrazit všechny »


Vihorlat: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vihorlat Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vihorlat a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 04:45:15, Nadmořská výška: 840m

Vihorlat je sopečná oblast na Slovensku . Nachází se v Prešovském a Košickém kraji , ve Východních Karpatech. Oblast je ohraničena městy Remetské Hámre a Zemplínske Humre.

CHKO Vihorlat

Vihorlat je chráněnou krajinou oblastí od roku 1973. Vzhledem k rozloze 17480 ha je to nejmenší CHKO na Slovensku. Její součástí je několik přírodních rezervací, např. jezero Morské oko , vrchol Vihorlat (1076 m) , který je nejvyšším bodem Vihorlatského pohoří, nebo Ďurova louže, což je typický kruhový kráter. V oblasti Ďurovy louže se nachází chráněné rašeliniště. Součástí CHKO Vihorlat je také vrch Popriečny, vysoký 1024 m, nebo přírodní útvar Sninský kámen, který kdysi dávno vznikl ztuhnutím proudu lávy. Sninský kámen je asi 20 m vysoký a nabízí krásný výhled do blízkého okolí. CHKO Vihorlat chrání přibližně 35 druhů rostlin. Nejcennější jsou bledule jarní karpatská, soldanelka karpatská a telekia ozdobná. Vihorlat je domovem 2000 druhů bezobratlých, 100 druhů ptáků a několika druhů šelem (např. vlk, rys, kočka divoká, vydra) .

Praktické informace

Vihorlat nabízí návštěvníkům možnost výletů, a také naučné stezky. Nejoblíbenější je naučná stezka, která vede od jezera Morské oko přes Sninský kámen, a končí u Sninských rybníků. Naučné stezky byly pro veřejnost otevřeny v roce 1984.


Informace a fakta

GPS: 48.8271, 22.1265
Nadmořská výška: 840 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-23 16:05:04

Vihorlat: Recenze

Vihorlat prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kaluža (9km)Michalovce (18km)Humenné (20km)

Webmap: 1 2 3