TIXIK.cz » Města » Vigo

Ubytování Vigo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vigo: Hlídač pokojů
Vigo Mapa Mapa hotelů Vigo

Související témata

Satelitní mapa Viga, Penziony ve Vigu, Luxusní ubytování ve Vigu, Apartmány ve Vigu, Levné ubytování ve Vigu, Autopůjčovny ve Vigu, Vigo: Fotografie

Doporučené hotely Vigo


Zobrazit všechny »Vigo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vigo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Vigu, Plánovač výletů, Vigo a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:04:16, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
krásné pláže
zábavný noční život
dobré pivo
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
nebezpečí kapesních krádeží
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

letecký
potravinářský
IT


Informace a fakta

GPS: 42.2336, -8.7149
Nadmořská výška: 68 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:21

Vigo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:05:35
Vigo je největší město Galicie, ve Španělsku . Leží v jednom ze zálivů Rías Baixas, na pobřeží Atlantického oceánu 20 km severně od portugalských hranic.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v pravěku. Do 15. století bylo Vigo jen rybářskou vesnicí. Největší rozmach města přichází až v 19. a 20. století, který trvá do současnosti.

O městě Vigo

V současnosti zde žije okolo 300 tisíc obyvatel. Vigo je hlavním průmyslovým, kulturním a vzdělávacím centrem celé Galicie. Místní přístav je jedním z největších rybářských přístavů v Evropě. Nachází se tu proto Agentura Společenství pro kontrolu rybolovu (CFCA) . Od roku 1990 má Vigo svoji universitu - Universidad de Vigo

Doprava

Vigo je z ciziny nejlépe dosažitelné letadlem. K dispozici je tu mezinárodní letiště Vigo-Peinador Airport, odkud létají letadla např. do Paříže, Londýna či Bruselu. Skrz město vede také evropská dálniční trasa E01, která začíná v Seville a pokračuje přes Lisabon až do města La Coruña. Městská hromadná doprava je řešena sítí autobusových spojů. Vigo je i přesto velmi zatíženo motorismem. To z něj činí údajně jedno z nejhlučnějších měst Evropy .

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Vigo patří katedrála Catedral of Santa Maria de Vigo, románský kostel Santa Maria de Castelos, kostel Santiago de Bembrive a kostel San Salvador de Coruxo. Poslední tři kostely pocházejí z 12. století. Krásné stavby ale nabízí celé historické centrum Casco Vello. Vyhledávaná je také ulice Principe, plná luxusních obchodů. Nedaleko ní je muzeum současného umění, které patří k nejvýznamnějším v celém Španělsku . Hojně navštěvované je také muzeum moře a muzeum Naturnova, které je věnováno životnímu prostředí, a většina exponátů je zde interaktivních.

Pláže

Vigo má více než 40 písčitých pláží. Atlantický oceán, který je omývá, poskytuje spolu s povětrnostními podmínkami ideální prostředí pro řadu sportů. Oblast je velmi vhodná pro windsurfing, plachtění nebo kiteboarding.

Města a obce v okolí

VigoPonteareas (18km)Mondariz (21km)Baiona (17km)Sabaris (16km)Marín (18km)Areas (19km)Portonovo (20km)Raxó (19km)

Webmap: 1 2 3