TIXIK.cz » Města » Vielha e Mijaran

Ubytování Vielha e Mijaran, hotely Vielha e Mijaran

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vielha e Mijaran: Hlídač pokojů
Vielha e Mijaran Mapa Mapa hotelů Vielha e Mijaran

Související témata

Penziony ve Vielha e Mijaran, Luxusní ubytování ve Vielha e Mijaran, Apartmány ve Vielha e Mijaran, Levné ubytování ve Vielha e Mijaran, Satelitní mapa Vielha e Mijaranu, Vielha e Mijaran: Fotografie

Doporučené hotely Vielha e Mijaran


Zobrazit všechny »Vielha e Mijaran: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vielha e Mijaran Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vielha e Mijaran a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:06:11, Nadmořská výška: 975m, WWW stránky:

Vielha e Mijaran je horská obec ve Španělsku . Nachází se v severní části země, v Katalánsku, v Pyrenejích, v údolí Vall d'Aran. V současnosti tam žije okolo 5500 obyvatel. Vielha e Mijaran láká turisty na nedaleké lyžařské středisko Baqueira-Beret , které patří k nejlepším lyžařským střediskům ve Španělsku . Je to také vhodné místo pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky.

O obci a okolí

Obce Vielha e Mijaran vznikla v roce 1970 spojením šesti obcí - Vielha, Arròs e Vila, Betlan, Escunhau, Gausac a Vilac. Od roku 2001 je pak tvořena celkem 13 osadami. Obec je ideální výchozí bod do okolní nádherné přírody údolí Vall d'Aran, kde se nachází celá řada pěších stezek i cyklostezek. Jsou tam nádherné lesy, horská jezera, vodopády a vysoké horské štíty. Častý cíl jsou také parky "Posets-Maladeta" a "Parque Nacional de Aigüestortes i Estany de Sant Maurici". Mezi nejvýznamnější památky v Vielha e Mijaran patří kostel sv. Martina v Gausacu, kostel sv. Félixe ve Vilacu a kostely v Betrénu a Vielha.

Léto

V létě je okolí Vielha e Mijaran ideální místo pro milovníky pěší turistiky a horských kol. Během cesty budete míjet horská jezera, vodopády, krásné zelené louky a pěkné lesy. Okolní vrcholy jsou také oblíbeným místem milovníků paraglidingu.

Zima

V zimě je Vielha e Mijaran vyhledávána díky nedalekému lyžařskému středisku Baqueira-Beret , které nabízí přibližně 100 km sjezdových tratí. Nechybí ani upravované stopy pro klasické lyžování. Lyžařské středisko Baqueira-Beret si dokonce oblíbila celá španělská královská rodina.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování si můžete prohlédnout ZDE . Mezi nejoblíbenější restaurace patří DeVins, Era Mola, Era Lucana, La Sarten, Tauernes Urtau a Casa Jimena, kde dělají vynikající steaky.

Doprava

Vielha e Mijaran je nejlépe dostupné autem, a to po silnici N-230 nebo C-28. Nejbližší velká mezinárodní letiště se nacházejí v Barceloně , nebo ve francouzském Toulouse .

Plusy

lesy
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Aktivity

lyžování

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
knihkupectví
kemp
autoopravna
kostel
budova soudu
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
prádelna
radnice


Informace a fakta

GPS: 42.7, 0.8
Nadmořská výška: 975 m
Nejbližší hranice: Francie, 10 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:22

Vielha e Mijaran: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292011-05-06 15:52:04
NP Aigüestortes je úchvatný zejména na počátku léta, kdy horské louky rozkvetou růžovými květy zakrslých horských rododendronů. O podívanou nemusí přijít ani vozíčkáři! Z nejbližších vesnic jezdí po horských cestách do horských luk térénní auta, do nichž se invalidní vozík pohodlně vejde. Kolem jezer, kde to terén dovoluje, je několik kilometrů upravených poválových chodníků, kde se s vozíkem dá pohodlně pohybovat.

Města a obce v okolí

Vielha e MijaranArties (6km)Salardú (9km)Les (14km)Saint-Mamet (19km)Bagnères-de-Luchon (20km)Benasque (25km)Cerler (25km)Esterri d'Àneu (28km)

Webmap: 1 2 3