TIXIK.cz » Města » Vídeň

Ubytování Vídeň, hotely Vídeň

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vídeň: Hlídač pokojů
Vídeň Mapa Mapa hotelů Vídeň

VídeňVídeň

Související témata

Satelitní mapa Vídně, Penziony ve Vídni, Luxusní ubytování ve Vídni, Apartmány ve Vídni, Levné ubytování ve Vídni, Autopůjčovny ve Vídni, Vídeň - počasí, Vídeň: Fotografie

Doporučené hotely Vídeň


Zobrazit všechny »


Vídeň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vídeň Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Vídni, Plánovač výletů, Vídeň a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:35:53, WWW stránky:

Plusy

čisté metro
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
jazz cluby
zábavný noční život
dobrá dostupnost
zajímavá muzea
má zábavní park
UNESCO
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
nepříjemné chladno v zimě
jazykové bariéry
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro
tramvaje
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní
letecký
chemický
potravinářský
olejářský


Informace a fakta

GPS: 48.2084, 16.3722
Nadmořská výška: 190 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:17:44

Vídeň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:32:40
Vznik hlavního města Rakouska spadá do období 1. století, kdy Římané založili v oblasti vojenský tábor nazvaný Vindobona. Následně o Vídni však jakékoli písemné zmínky až do 11. století chybějí. Až rod Babenberků začal v polovině 10. století zemi sjednocovat. Po vymření rodu připadla v roce 1250 Českému království, které jej v osudné bitvě ztratilo ve prospěch Habsburků. Největší slávu Vídeň zaznamenalo v době rozmachu Rakousko- Uherska. Vídeň byla častým terčem vojenských útoků včetně Napoleona i sovětských vojsk. Město Mozarta nabízí téměř denně na programu Státní opery a různých koncertních síní díla proslulých skladatelů jako je Franz Schubert, Ludwig van Beethoven, Joseph Haydn či Franz Liszt. Obdivovat můžete Figarohaus, dům ve kterém Mozart komponoval Figarovu svatbu, koncertní síň zasvěcenou Ludwigu van Beethovenovi nebo dům ve kterém složil operu Fidelio. Nejoblíbenější turistickou atrakcí Vídně je letní palác Schönbrunn s přepychovou zahradou, letohrádek Gloriette, Neptunova fontána, katedrála Stephansdom s mnoha stavebními styly nebo sídelní hrad Habsburků, Hofburg z 13. století. Dnes je sídlem úřadu rakouského spolkového prezidenta.
Karlskirche je majestátní stavba částečně barokního stylu doplněná řeckými a orientálními vzory. Ringstrasse s nádhernými budovami a parky, postavená na místě hradeb, uzavírá historický střed města. V polovině 16. století vznikla španělská jezdecká škola ve Vídni, jejímuž kouzlu podlehl i císař Maxmilián II. a v roce 1562 nechal přivézt koně ze Španělska do hřebčína v Kladrubech nad Labem. Slavní Lipicáni tak vznikli křížením arabských, berberských a španělských koní. Vídeň má tisíce kamenných obchodů a obchůdků ale nejzajímavější jsou místní trhy s neopakovatelnou atmosférou. Pěší zónu Spittelberg tvoří tři krátké ulice. Jedná se o starou část města s dobře udržovanými ulicemi a osobitým kouzlem, kde najdete v teplých měsících stánky s rukodělnými výrobky. K šálku kávy ve Vídni patří neodmyslitelně dort Sacher, který vymyslel v roce 1832 cukrář knížete Metternicha Franz Sacher. Současná Vídeň je moderní město s unikátním a výjimečným kouzlem. Nejpoužívanější městskou hromadnou dopravou je metro (U-Bahn, 5 tratí) a také S-Bahn (městská železniční rychlodráha) z počátku 20. století a výborně fungující tramvajová a autobusová síť.
 2012-11-07 19:56:25
pěší poklidná zona
 2012-12-26 20:51:51, www.autabechyne.cz
Nemám rád rakušáky,město je pěkné
 Aura: 51Recenze: 942010-09-25 04:25:29
Vídeń je nádherné město mnoha tváří. Po otevření hranic po ravoluci ji pravidelně navštěvuji, a´t už za nákupy, tak pokoukat co se tu nového postavilo a nebo povedlo. Zajít si tady na trh má neopakovatelnou atmosféru.
 Aura: 49Recenze: 972010-09-16 19:00:56
Vídeň je mým druhým domovem. I když se sem nedostanu tak často, jak bych si přála, vždy se sem ráda vracím. Lidé jsou zde sice stejně "příjemní" jako v Praze, ale pokud se dokážete přes toto přenést, pobyt zde si užijete. Je toho tolik k navštívení, že Vám jeden den nestačí. V dopravních prostředcích je bohužel velmi narváno a proto je lepší si město prohlédnout pěšky, ale o to víc zajímavých věcí a míst uvidíte. Doporučuji ji navštívit v zimě o Vánocích a to kvůli Vánočním trhům. Kam se na to hrabou např. ty pražské. Nikde jinde neseženete lepší dárky :)
 Aura: 69Recenze: 1242012-02-11 22:58:12
Do Vídně, tak to určitě musíte i do kavárny, na dobrou kávu a sachr dort. Kdybyste si chtěli odpočinout třeba v nejmenší vídeňské kavárně, jmenuje se Kleines Café a je na Franciskanerplatzu. Není to ale pro skupiny, je tam opravdu jen pár míst, zato pravá tradiční atmosféra, hudba ze starých LP desek a tak. A neodporujte kavárníkovi, ví nejlíp, na co máte chuť a co si dáte - no budete se cítit jako doma u maminky.

Města a obce v okolí

VídeňGross-Enzersdorf (13km)Purkersdorf (14km)Perchtoldsdorf (12km)Brunn am Gebirge (13km)Mauerbach (16km)Gablitz (17km)Maria Enzersdorf (14km)Unterkirchbach (16km)

Webmap: 1 2 3