TIXIK.cz » Města » Victoria

Victoria - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Victoria: Hlídač pokojů
Victoria Mapa Mapa hotelů Victoria

Související témata

Satelitní mapa Victorie, Tipy na výlety poblíž Victorie, Luxusní ubytování ve Victorii, Levné ubytování ve Victorii, Autopůjčovny ve Victorii, Penziony ve Victorii, Victoria: Fotografie

Doporučené hotely Victoria


Zobrazit všechny »Victoria: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Victoria Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Victoria a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:26:54, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
bez sněhu
krásné pláže

Proti

poměrně draho
chaotické dopravní značení

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
dark tourism
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní
tramvaje

Business travel (průmysl)

těžební
IT


Informace a fakta

GPS: 48.4329, -123.3693
Nadmořská výška: 8 m
Nejbližší hranice: USA, 17 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:49:11

Victoria: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:37:30
Victoria je hlavní město kanadské provincie Britská Kolumbie. Nachází se v jižní části ostrova Vancouver, v těsné blízkosti americké hranice. Od Tichého oceánu ji odděluje průliv Juana Fuca. V současnosti tam žije i s přilehlými částmi přibližně 300 000 obyvatel (v samotném městě žije asi 80 000 obyvatel) . Victoria je město zahrad a kultury.

O městě

Mezi nejvýznamnější památky města Victoria patří zámek Craigdarroch , budova parlamentu a gotická katedrála Christ Church . Ojedinělá je i Čínská čtvrť , která byla první čínskou čtvrtí v celé Kanadě . K nejnavštěvovanějším muzeím patří Royal British Columbia Museum, které má rozsáhlou výstavu týkající se původních obyvatel, přírodní historie a moderních dějin města a jeho okolí. Zajímavé je též Royal London Wax Museum. Za návštěvu stojí i zoologická zahrada Bug a Pacific Undersea Gardens, kde můžete vidět nejrůznější mořské živočichy Britské Kolumbie. Pěkný je rovněž Beacon Hill Park .

Pohledy do historie

Historie města sahá do 18. století, na jehož začátku bylo město založeno španělskými osadníky. Statut města obdržela Victoria v roce 1862.

Další atrakce

Okolí města Victoria je vhodné pro aktivity jako je cyklistika, lezení, kajaking, golf a různé vodní sporty. Pro milovníky cykloturistiky jsou tam stovky kilometrů cyklotras. Victoria hostí mnoho různých festivalů a oslav. K těm nejznámějším patří Symphony Splash, kdy orchestr hraje přímo ve Victorijském přístavu. Okolní ulice bývají uzavřeny a koncert navštěvuje více než 40 000 lidí. Dále je to Victoria Dragon Boat Festival, Tall Ship Festival, Victoria Fringe Theatre Festival, The Uno Festival of Solo Performance, Electronic Music Festival a další.

Doprava

Victoria je nejlépe dostupná letecky. K dispozici je mezinárodní letiště Victoria International Airport. Do města Victoria se lze dostat i z olympijského města Vancouver , a to pomocí trajektu. Cesta trvá přibližně dvě hodiny. Po městě se můžete svézt jako v Londýně dvoupatrovými autobusy, tzv. double-deckery.

Města a obce v okolí

VictoriaMetchosin (14km)Malahat (17km)Brentwood Bay (18km)Sooke (26km)Sidney (24km)Cowichan Bay (39km)Fulford Harbour (38km)Duncan (45km)

Webmap: 1 2 3