TIXIK.cz » Města » Vicenza

Ubytování Vicenza

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vicenza: Hlídač pokojů
Vicenza Mapa Mapa hotelů Vicenza

Související témata

Satelitní mapa Vicenzy, Penziony ve Vincenze, Luxusní ubytování ve Vincenze, Autopůjčovny ve Vincenze, Vicenza: Fotografie

Doporučené hotely Vicenza


Zobrazit všechny »Vicenza: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vicenza Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Vincenze, Plánovač výletů, Vicenza a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:21:20, Telefon: +39 0444 221111, WWW stránky:

Vicenza je historické město v Itálii . Nachází se v severní části země, v oblasti Benátsko, na řece Bacchiglione, cca 70 km od Benátek . Vicenza je hlavním městem stejnojmenné provincie a sídlí zde biskupství. Patří také k nejbohatším městům v celé Itálii a to hlavně díky výrobě počítačových komponentů a šperků ze zlata.

Historie

Město bylo založeno údajně mezi 11 – 7. století př. n.l. Během římského období neslo město název Vicetia. Stálo zde už např. divadlo a akvadukt. Později patřila Vicenza dynastii Della Scala. Svůj největší rozmach město zažilo v 15. – 18. století, kdy bylo součástí Benátské republiky. V této době zde byly postaveny všechny významné stavby. Po napoleonských válkách patřila Vicenza Rakousku. Od roku 1866 je součástí sjednocené Itálie.

Stavby A.Palladia

Vicenza je známá hlavně díky architektovi A. Palladiovi, autorovi tzv. palladianského stylu, který se později rozšířil do západní Evropy. Jeho renesanční architektura se významně zapsala do tváře města a celého regionu Veneto. Mezi jeho nejvýznamnější díla ve městě patří renesanční budova Palazzo della Ragione přezdívaná Basilica Palladiana, palác Palazzo Chiericati, divadlo Teatro Olimpico patřící k nejstarším divadlům v Evropě či Villa Capra, známá také jako la Rotonda. Jeho staveb se však ve městě a jeho okolí nachází mnohem více. Všechny stavby v okolí byly společně s městem Vicenza v roce 1994 zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Hlavní ulicí města je Corso Palladio. V současnosti žije ve městě Vicenza cca 115 tisíc obyvatel.

Plusy

UNESCO
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 45.5479, 11.5454
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:09

Vicenza: Recenze

Vicenza prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

VicenzaArcugnano (5km)Quinto Vicentino (7km)Altavilla Vicentina (8km)Grumolo delle Abbadesse (9km)Bolzano Vicentino (8km)Montecchio Maggiore (11km)Grisignano di Zocco (14km)Carmignano di Brenta (15km)

Webmap: 1 2 3