TIXIK.cz » Města » Vianden

Vianden - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vianden: Hlídač pokojů
Vianden Mapa Mapa hotelů Vianden

Související témata

Vianden: Fotografie

Doporučené hotely Vianden


Zobrazit všechny »Vianden: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vianden Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vianden a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:17:59, WWW stránky:

Vianden je překrásné středověké město v Lucembursku . Nachází se na středovýchodě Lucemburska, pouhé dva kilometry od státní hranice s Německem a přibližně 36 kilometrů severně od hlavního města Luxembourgu.

Doprava Vianden

Do města Vianden se dá z České republiky celkem pohodlně dostat autem. Dalšími možnostmi je samozřejmě letecká doprava nebo autobus. Z Čech se do města Vianden pořádají i velice oblíbené cyklo zájezdy po stezkách vína, víkendové poznávací zájezdy nebo autokarové pobytové zájezdy.

Turistické informace Vianden

Vianden je jednou z nejvíce navštěvovaných turistických destinací v Lucembursku. Nachází se v údolí řeky Our v překrásné krajině Arden a je oblíbený pro své dobře značené turistické stezky i cyklostezky. Pro návštěvníky města je zde připraveno turistické informační centrum s možností průvodce po městě. Velkou turistickou atrakcí města je lanová dráha Vianden, která vede od údolí řeky až do výšky 450 m. n. m. . Cesta lanovou dráhou trvá 25 minut a poskytuje překrásný panoramatický výhled na město.

Historie Vianden

Vianden je staré středověké město s bohatou historií. Mnoho návštěvníků okouzlí úzké uličky, gotiské kostely, středověké opevnění města a honosný zámek nad městem. Opevnění města se v minulosti skládalo ze 24 polokruhových věží a 5 bran, z čehož se dochovaly pouze zlomky. Některé části opevnění byly však restaurovány. Nejlákavější atrakcí je starý gotický hrad , jehož počátky se datují do 11. století. V dnešní době je na hradě muzeum, které mapuje jeho bohatou historii. Můžete zde shlédnout například kusy vzácného nábytku, sbírku starých zbraní a brnění nebo množství archeologických nálezů. Hrad Vianden si však nezískal oblibu velkého množství turistů jen díky muzeu, ale zejména kvůli svému impozantnímu, honosnému vzhledu, který je patrný již z dalekého okolí a zároveň díky dobrému výhledu z něj do okolní krajiny. Z dalších historických památek můžeme jmenovat například gotický kostel Trinitarians ze 13. století nebo stejně starý kostel sv. Mikuláše. Velkou zajímavostí pro nás je, že se ve městě Vianden narodil i Jan Lucemburský, který se po sňatku s Eliškou Přemyslovnou stal českým králem.

Volný čas Vianden

Město Vianden však není pouze nádherná krajina a historie. Pro návštěvníky je zde připraveno i několik zábavních parků, jako například lanový park – Adventure Park nebo Gaytal Park – environmentální centrum, ve kterém máte možnost seznámit se se zákonitostmi přírody. V parku máte možnost vyzkoušet si přežití v přírodě nebo shlédnout interaktivní výstavu. Další možností trávení volného času je návštěva některého z muzeí –Měď muzea, Literárního muzea nebo Musea historie Vianden. V teplých letních dnech jistě stojí za návštěvu i veřejné koupaliště.

Unikátní hydroelektrárna

Necelých pět kilometrů od města Vianden se nalézá unikátní stavba – SEO – hydro – elektrické čerpací zařízení, které je největší svého druhu v Evropě. První studie na výstavbu tohoto zařízení vznikly již v roce 1925. Stavba vodního díla však započala až po druhé světové válce roku 1959 a poprvé byla otevřena až v roce 1964. Součástí stavby je umělé jezero o délce 8 kilometrů, které pojme kolem 6 milionů metrů krychlových vody.


Informace a fakta

GPS: 49.9342, 6.2085
Nadmořská výška: 208 m
Nejbližší hranice: Německo, 8.5 km
Vzdálenost do hlavního města: Lucemburk, 37 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 05:31:35

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.vianden.lu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: nedaleko hlavního města, klid, rovinaté okolí, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vianden: Recenze

Vianden prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

ViandenBettel (2.3km)Lipperscheid (9km)Hoscheid (9km)Diekirch (8km)Bourscheid (11km)Dirbach (12km)Kautenbach (14km)Ettelbruck (12km)

Webmap: 1 2 3