Věž Daliborka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Věž Daliborka: Hlídač pokojů
Věž Daliborka Mapa Mapa hotelů Věž Daliborka

Doporučené hotely Věž Daliborka


Zobrazit všechny »


Věž Daliborka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Věž Daliborka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Věž Daliborka a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 19:32:15, WWW stránky:

Věž Daliborka je součást pozdně gotického severovýchodního opevnění Pražského hradu v Praze . Navazuje na známou Zlatou uličku . Věž Daliborka je asi ze všech žalářních věží v Čechách nejvíce opředena romantikou, tajemstvím a množstvím legend.

Věž Daliborka - historie

Válcovitá Věž Daliborka pochází z 15. stol. z období vlády Vladislava Jagelonského. Věž Daliborka od svých počátků až do konce 18. stol. slouží jako vězení s hladomornou, nejprve pro urozené pány a později i pro prostý lid. Prvním a nejznámějším vězněm je rytíř Dalibor z Kozojed, po kterém Věž Daliborka nese své jméno. Ten je zde uvězněn r. 1497. Podle legendy se v cele Dalibor naučí hrát na housle a svým hraním získává sympatie mnohých obyvatel Prahy. Legenda o Daliborovi je i motivem děje opery Dalibor skladatele Bedřicha Smetany. Dalším známým vězněm je baron František Antonín Špork. R. 1781 Věž Daliborka vyhoří a poté dochází ke snížení věže o jedno patro. Od r. 1883 je Věž Daliborka zpřístupněna veřejnosti.

Současnost

Věž Daliborka dnes slouží jako muzeum útrpného práva a v jejím prvním patře je umístěna expozice replik mučících nástrojů. Od května 2010 je Věž Daliborka spolu se Zlatou uličkou v rekonstrukci.


Informace a fakta

GPS: 50.0923, 14.405
Nadmořská výška: 235 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:42:43

Věž Daliborka: Recenze

Věž Daliborka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (1.3km)Horoměřice (7km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (13km)Okoř (13km)Vestec (14km)Čestlice (16km)Zeleneč (19km)Šestajovice (20km)

Webmap: 1 2 3