TIXIK.cz » Větrný mlýn Ruprechtov

Větrný mlýn Ruprechtov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Větrný mlýn Ruprechtov: Hlídač pokojů
Větrný mlýn Ruprechtov Mapa Mapa hotelů Větrný mlýn Ruprechtov

Související témata

Větrný mlýn Ruprechtov: Fotografie

Doporučené hotely Větrný mlýn Ruprechtov


Zobrazit všechny »Větrný mlýn Ruprechtov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Větrný mlýn Ruprechtov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Větrný mlýn Ruprechtov a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mlýny, Aktuální čas: 21:55:01, Nadmořská výška: 530m, Adresa: Ruprechtov 213, 683 04 Ruprechtov, Česká republika, WWW stránky:

Větrný mlýn Ruprechtov se nachází na okraji stejnojmenné obce Ruprechtov. Mezi městy Vyškov a Blansko na Drahanské vrchovině v Jihomoravském kraji. Počátky vzniku spadají do roku 1873, kdy byl postaven na přání Cyrila Wágnera. Větrný mlýn Ruprechtov byl vystaven podle holandských návrhů s větrným kolem o čtyřech lopatách a otočnou střechou. O několik lez později po jeho vzniku je poškozen silným větrem a vyžaduje si rekonstrukci. V letech 1882-1883 je majitelem vyměněno původní větrné kolo za Halladayovu turbínu. Kolo je tvořeno věncem lopatek, ovládaných táhly, které umožňují náklon směru větru i automaticky. Díky tomuto mechanismu byl mlýn schopen semlít až dvojnásobek obilí. Postupem času stavba chátrá. Je využívána jako skladiště místního družstva. K obnovení větrného mlýna dochází až po roce 1989. V dnešní době funguje již jen jako kuriozit. V budově je umístěna galerie, která je veřejnosti přístupná. V letních měsících je Větrný mlýn Ruprechtov pronajímán pro ubytování při rekreaci.

Informace a fakta

GPS: 49.3326, 16.8481
Nadmořská výška: 530 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:46

Větrný mlýn Ruprechtov: Recenze

Větrný mlýn Ruprechtov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ruprechtov (0.6km)Podomí (1.7km)Jedovnice (7km)Křtiny (8km)Olomučany (13km)Vyškov (13km)Sloup (12km)Blansko (15km)Vranov (17km)

Webmap: 1 2 3