TIXIK.cz » Města » Veszprém

Veszprém - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Veszprém: Hlídač pokojů
Veszprém Mapa Mapa hotelů Veszprém

Související témata

Satelitní mapa Veszprému, Autopůjčovny ve Veszprému, Luxusní ubytování ve Veszprému, Penziony ve Veszprému, Veszprém: Fotografie

Doporučené hotely Veszprém


Zobrazit všechny »Veszprém: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Veszprém Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Veszprém a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
VeszprémRegiony19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:30:34, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 47.1, 17.9167
Nadmořská výška: 262 m
Vzdálenost do hlavního města: Budapešť, 123 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 23:51:51

Veszprém: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 09:48:17
Veszprém je překrásné historické město v Maďarsku . Leží ve středozápadní části země, poblíž největšího středoevropského jezera Balaton . Od hlavního města Budapešti je Veszprém vzdálen pouhých 100 kilometrů.

Doprava Veszprém


Do města Veszprém se dostanete nejlépe autem, vzhledem k vnitrozemskému charakteru města. Další možností je využití hromadnou doprav. Nejbližší maďarské mezinárodní letiště je v hlavním městě Budapešti , odkud můžete dále pokračovat se zapůjčeným vozidlem, nebo s využitím autobusové dopravy. Do města vedou pravidelné autobusové spoje. Se západním břehem Balatonského jezera je Veszprém propojen nádhernou cyklostezkou. Půjčovny kol jsou na březích Balatonu běžné.

Historické památky Veszprém


Veszprém je vyhledávaným cílem zejména díky jeho bohaté historii. Archeologické nálezy této oblasti dokazují osídlení již v období antiky. Nejzajímavější historické památky města Veszprém jsou na takzvaném Hradním vrchu. Vstupem na Hradní vrch je Hradní brána, postavená teprve ve 20. století. Podle historický pramenů na Hradním vrchu stával hrad, který zde sloužil jako pevnost, již v 9. století, avšak ve století 18. byl na příkaz Habsburků zbourán. Pokud se vydáte od Hradní brány, narazíte na další významné památky, jako jsou například Piastovský kostel z 19. století. Arcibiskupský palác je charakteristický okázalou vstupní halou, jídelnou a schodištěm. Palác byl po staletí místem korunovace uherských královen. Za pozornost také stojí gotická Gizelina kaple ze 13. století. Dalšími významnými památkami jsou františkánský klášter s pomníkem sv. Trojice, chrám sv. Michaela, radnice, nebo kaple sv. Jiří z 10. století. Veszprém byl také jedním z prvních univerzitních měst v Maďarsku .

Turistické informace Veszprém


Veszprém však nepředstavuje pouze překrásné pamětihodnosti, ale také ráj pro milovníky nakupování. Ve městě se nachází množství velkých obchodů v moderním centru, ale také menších obchůdků se suvenýry v historickém centru a v podhradí. Další možností pro trávení volného času je využití sportovní haly, návštěva Bakoňského muzea se vzácnými národopisnými exponáty, nebo návštěva zoo.

Města a obce v okolí

VeszprémBalatonalmádi (11km)Felsőörs (10km)Herend (13km)Balatonkenese (16km)Alsóörs (13km)Csopak (14km)Balatonfüred (16km)Pécsely (19km)

Webmap: 1 2 3