TIXIK.cz » Města » Verona

Ubytování Verona, hotely Verona

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Verona: Hlídač pokojů
Verona Mapa Mapa hotelů Verona

VeronaVerona

Související témata

Satelitní mapa Verony, Tipy na výlety poblíž Verony, Penziony ve Veroně, Luxusní ubytování ve Veroně, Apartmány ve Veroně, Levné ubytování ve Veroně, Verona: Fotografie

Doporučené hotely Verona


Zobrazit všechny »


Verona: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Verona Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Veroně, Plánovač výletů, Verona a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:07:50, Telefon: +39 045 595944, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 45.4383, 10.9898
Nadmořská výška: 67 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:24:59

Verona: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:53
Verona je historické město v Itálii . Leží na severu země, v oblasti Benátsko, v provincii Verona, jejíž je hlavním městem, cca 30 km od Gardského jezera , na řece Adige. Verona je známá nejen díky svým nádherným historickým památkám, ale také díky W. Shakespearovi, který zde umístil děj své slavné tragédie Romeo a Julie.

Historie

Historie města sahá až do starověku, kdy zde bylo keltské sídliště. Od roku 89 př. n. l. tu byla římská kolonie, z které se postupně vyvinulo současné město Verona. Již v 6. století n. l. byla Verona královským městem. Největšího rozkvětu dosáhlo město v 15. - 18. století, kdy patřilo pod Benátskou republiku.

Památky

Díky své bohaté historii se tu dochovalo mnoho památek. Mezi ty nejvýznamnější patří amfiteátr, který dodnes slouží svému účelu, katedrála (Duomo) Verona, její stavba byla zahájena v roce 1139 a románský kostel San Zeno Maggiore, který patří údajně k nejzdobnějším v severní Itálii. Hlavním náměstím je náměstí Piazza Erbe, kde stojí známá Fontana di Madonna Verona s římskou sochou z roku 1368 a sloup sv. Marka s benátským okřídleným lvem. Dále je to náměstí Piazza dei Signori, kde se nacházejí paláce Palazzo del Capitano a Palazzo della Ragione (soudní dvůr) ze 14. století.

Balkón milenců

Nejvyhledávanějším místem je však balkón, kde údajně měl Romeo zpívat Julii. Pod balkónem se dnes nachází socha Julie. Od roku 2000 je Verona zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V současnosti zde žije cca 265 tisíc obyvatel.

Města a obce v okolí

VeronaLugagnano (8km)Dossobuono (8km)Settimo (8km)Pedemonte (9km)Bussolengo (12km)Sona (12km)Sommacampagna (12km)Zevio (13km)

Webmap: 1 2 3