TIXIK.cz » Města » Itálie » Piemont » Verbano Cusio Ossola » Verbania

Ubytování Verbania, hotely Verbania

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Verbania: Hlídač pokojů
Verbania Mapa Mapa hotelů Verbania

VerbaniaVerbania

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Verbanie, Penziony ve Verbanii, Luxusní ubytování ve Verbanii, Levné ubytování ve Verbanii, Verbania: Fotografie

Doporučené hotely Verbania


Zobrazit všechny »


Verbania: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Verbania Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Verbania a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Museo del PaesaggioMuzea0.2km
Parrocchia S. LeonardoNáboženství0.3km
Villa San RemigioBudovy0.8km
Banca Popolare di IntraBanky0.7km
Giardini Botanici Villa TarantoBudovy1km
Villa TarantoBudovy1km
Madonna di CampagnaNáboženství1km
Centro Pastorale S. FrancescoNáboženství2km
Oratorio S. VittoreNáboženství2km
Banco PopolareBanky2km
Intra NLMPřístavy3km
Isola dei PescatoriOstrovy3km
Casa Per Ferie Maria MazzarielloNáboženství3km
Borromejské ostrovyOstrovy3km
Isola Bella3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:13:20, Telefon: +39 0323 5421, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
dobrá dostupnost
mírné klima

Vhodné pro

plavby
umění
studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Aktivity

rybaření


Informace a fakta

GPS: 45.9221, 8.5507
Nejbližší letiště: Letiště Malpensa, 65 km
Nejbližší hranice: Švýcarsko, 20 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:36:23

Verbania: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1924.8.2011 9:59:30
Verbania je turistické středisko na severu Itálie . Nachází se na západním břehu jezera Lago Maggiore 30 km od hranic se Švýcarskem . Zhruba 80 km na jihovýchod od Verbania leží velkoměsto Milán a 40 km stejným směrem středisko Varese . Administrativně spadá Verbania do regionu Piemonte . V roce 2011 žilo ve městě přibližně 30000 obyvatel.

Verbania - Zahrada na jezeře

Verbania je zasazena do překrásné jezerní krajiny. Jezera jsou obklopena rozlehlými lesy s bohatou květenou a zvířenou. Dominantu celé oblasti tvoří majestátní vrcholky Alp. Samotná Verbania se pyšní četnými zahradami a parky. Díky tomu si vysloužila přezdívku „Zahrada na jezeře“. Doslova pohádková atmosféra je zde na jaře, kdy se začíná příroda probouzet po zimním spánku. Zahrady, na které je Verbania velmi pyšná, jsou většinou součástí honosných stavení, tzv. villas. Mezi nejznámější patří Villa San Remigio a Villa Giullia. Prohlídka zahrad je možná od března do října.

Chránění přírody

Obyvatelé městečka Verbania si uvědomují jedinečnost zdejší přírody, a proto je příroda chráněna ve městě i v jeho okolí. Pouhých 5 km na sever se nachází rozlehlý národní park Parco Nazionale della Val Grande. Divoká a neporušená alpská vegetace je zde chráněna od roku 1992. Zhruba 40 km na sever leží vysokohorský park Parco Naturale dell’Alpe Veglia e dell’Alpe Devero. Verbania je také dobrým východiskem pro návštěvu nedaleké přírodní rezervace Fondo Toce. Příroda je chráněná i v samotném městečku. Verbania disponuje botanickou zahradu, která se nachází na pozemcích Villy Taranto. Její rozloha činí 16 hektarů a návštěvníci zde mohou obdivovat kolem 20000 druhů rostlin z celého světa.

Výlety

Krajinu v okolí městečka Verbania vybízí k pěším túrám. Můžete si vypůjčit i kola, ale kopcovitá krajina je jen pro ty nejotrlejší. Výšlapy na okolní hory jsou poměrně náročné. Jsou však odměněny nezapomenutelnými panoramatickými výhledy do okolí. Pro milovníky romantiky je příhodná cesta podél jezera s malebnými zákoutími a rovněž krásnými výhledy na Lago Maggiore . Verbania je dobrým východiskem pro plavbu lodí. V nabídce jsou jak okružní plavby po jezeře, tak poznávací plavby po nedalekých ostrůvcích (Isole Borromeo) . Na nich se rovněž nachází vily se zahradami, které zejména v letě hýří všemi barvami.

Kulturní události

Verbania je se několikrát během roku stává centrem rozmanitých kulturních událostí. Mezi hlavní patří pochopitelně květinové výstavy, které se konají na jaře a na podzim. Návštěvníci mohou spatřit zástupce alpské květeny, ale i středomořské vegetace. Uchvacující je podzimní výstava orchidejí. Léto přináší do městečka Verbania hudební festival, četná divadelní představení a sportovní soutěže. Chcete-li shlédnout ohňostroj, vydejte se do městečka v srpnu. Koná se každoročně 14. dne v tomto měsíci. Verbania má také své vlastní muzeum. Bylo založeno roku 1909 a návštěvníci zde mohou shlédnout zejména archeologické, malířské a sochařské sbírky.

Doprava

Verbania je poměrně dobře dostupná. Z Milána se vydejte po dálnici A8, z které se postupně stane dvouproudová silnice E62. Jeďte pořád na severozápad a za městečkem Baveno sjeďte. Odtud je to už je 5 km východním směrem.

Více informací o městečku Verbania najdete na jeho internetových stránkách (viz zajímavé odkazy) .

Města a obce v okolí

VerbaniaBaveno (4.1km)Laveno (5km)Stresa (4.5km)Ghiffa (7km)Miazzina (6km)Premeno (7km)Cittiglio (9km)Gravellona Toce (9km)

Webmap: 1 2 3