TIXIK.cz » Města » Velké Karlovice

Ubytování Velké Karlovice, hotely Velké Karlovice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Velké Karlovice: Hlídač pokojů
Velké Karlovice Mapa Mapa hotelů Velké Karlovice

Velké KarloviceVelké Karlovice

Související témata

Satelitní mapa Velkých Karlovic, Velké Karlovice - počasí, Velké Karlovice: Fotografie

Doporučené hotely Velké Karlovice


Zobrazit všechny »


Velké Karlovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Velké Karlovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Velké Karlovice a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:16:21, WWW stránky:

Velké Karlovice je jedna z největších obcí v České republice . Nachází se v okrese Vsetín , ve Zlínském kraji , na východě České republiky . Svou rozlohou se řadí mezi největší obce u nás.

Stručně z historie

Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína, majitelem rožnovského panství. Již z osmnáctého století pochází několik historických památek. Území, na kterém obec leží, bylo předmětem sporu mezi vsetínským a rožnovským panstvím. Zájem o tuto oblast měla rovněž uherská šlechta a během 18. století zde docházelo k neustálým potyčkám. Spory ukončilo rozdělení obce v roce 1774 na Velké Karlovice a Malé Karlovice. Údajně tomuto sporu učinila přítrž sama Marie Terezie. I potom se však hranice Karlovic neustále měnily. K opětovnému sloučení obou rozdělených obcí (pod názvem Velké Karlovice) došlo až v roce 1966. Za druhé světové války byly Velké Karlovice pohraniční obcí. Z toho důvodu zde panovala přísná opatření kvůli přeběhlíkům. V roce 1944 se zde odehrál nejrozsáhlejší partyzánský konflikt a zároveň největší ozbrojený konflikt na našem území za druhé světové války.

Příroda a sportovní vyžití

Velké Karlovice patří s rozlohou 82 km² k největším obcím v Česku . Nachází se v Chráněné krajinné oblasti Beskydy . Velké Karlovice uchvacují nádhernou přírodou. V okolí obce se nachází prameniště Vsetínské Bečvy a také prales Razula, kde se setkáme s mnoha chráněnými druhy rostlin. Okolní horské hřebeny jsou skvělým místem k pěší turistice. Nachází se zde spousta značených cest. Díky své členitosti je zdejší krajina ideální také pro cykloturistiku. V zimě se můžete věnovat jak běžkování na upravených stopách, tak lyžování na přilehlých sjezdovkách. V Karlovicích se nachází nově opravené venkovní koupaliště se skluzavkou, masážními tryskami a dalšími atrakcemi pro děti i dospělé. Příznivce upravených greenů potěší golfové hřiště obklopeno přírodou. Valašský ráz krajiny dotváří stáda ovcí na lukách, kapličky a křížky u cest a typické dřevěné chalupy.

Památky a kultura

Nejstaršími památkami v obci jsou fojtství z roku 1793 a karlovský kostel, který byl postaven již roku 1754 na příkaz hraběte Františka ze Žerotína. Prožil si tedy téměř celou historii Velkých Karlovic. Znám je také jako kostel Panny Marie Sněžné . V Karlovicích se často konají různé kulturní akce a sjezdy umělců, řezbářů a hrnčířů. Zkuste si svůj výlet naplánovat právě v době konání některé z těchto akcí.

Karlovské muzeum

Přímo v historickém centru Velkých Karlovic se nachází Karlovské muzeum, sídlící v budově památkově chráněného kupeckého domu z počátku 19. století. Muzeum shromažďuje informace o životě lidí v Karlovicích od založení obce. K vidění je zde řada starého salašnického a zemědělského nářadí. Dozvíte se, jak se zpracovávala vlna, len, nebo jak se po domácku vyráběl sýr. Navštívit můžete i samostatnou expozici, která se věnuje výrobě skla. V létě se v prostoru u muzea konají sešlosti uměleckých řezbářů a rovněž trhy, kde lze jejich práce zakoupit. Sortiment je široký, od užitkových předmětů, přes hudební nástroje až po valašské betlémky. V půdních prostorách muzea jsou pak pravidelně pořádány výstavy výtvarného umění.

Pohostinství

Ve Velkých Karlovicích se nachází jak tradiční valašské hospůdky, tak hotelové restaurace. Ať už si vybere jakkoliv, určitě ochutnejte typické valašské pokrmy, jako je zelná polévka kyselica, ovčí sýr či velký, sladký koláč zvaný frgál. Kvalitní ubytování v obci je samozřejmostí, stačí si jen vybrat. Další informace najdete na pravidelně aktualizovaném webu obce, či přímo na místě v turistickém centru. To je otevřeno od října do dubna každý den v době od 8:00 do 16:00 (v neděli pouze do 12:00) a od května do září každý den od 9:00 do 17:00.


Informace a fakta

GPS: 49.3606, 18.2836
Nejbližší hranice: Slovensko, 6 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:50:00

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.velkekarlovice.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, klid, okolní příroda, blízko do větších měst, lyžařské areály okolo, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, banka, bowling, doktor, supermarket

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Velké Karlovice: Recenze

Velké Karlovice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Velké Karlovice (0.1km)Karolinka (3.3km)Horní Bečva (8km)Prostřední Bečva (9km)Halenkov (11km)Dolní Bečva (12km)Horná Mariková (13km)Rožnov pod Radhoštěm (15km)Vsetín (21km)

Webmap: 1 2 3