TIXIK.cz » Čína » Beijing » Beijing » Velká čínská zeď

Velká čínská zeď - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Velká čínská zeď: Hlídač pokojů
Velká čínská zeď Mapa Mapa hotelů Velká čínská zeď

Velká čínská zeďVelká čínská zeď

Související témata

Velká čínská zeď: Fotografie

Doporučené hotely Velká čínská zeď


Zobrazit všechny »


Velká čínská zeď: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Velká čínská zeď Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Velká čínská zeď a doprava, Bankomaty, Parkování
Wang-fu-ting Road28km
TIananmen59km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 15:07:47, Nadmořská výška: 599m, Adresa: 中国北京市延庆县

Velká čínská zeď je rozsáhlý systém opevnění procházející napříč severní Čínou . Od roku 1987 je zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO a v roce 2007 byla Velká čínská zeď zařazena do novodobého seznamu Sedmi divů světa.

Historie

Základem zdi byly pozůstatky různých starších opevnění. Nejstarší segmenty pocházejí až z 5. století před naším letopočtem. Stavěly se na obranu před loupeživými kmeny. První rozsáhlejší zeď nechal vybudovat zakladatel dynastie Čching, císař Čchin Š'-chuang-ti. Na stavbě pracovali převážně vězni a váleční zajatci. Následující dynastie stavbu rozšiřovaly, aby uchránili svá území před mongolskými nájezdy. Do současné podoby ji dovedla dynastie Ming. Její stavba byla dokončena v průběhu 17. století.

O Velké čínské zdi

Velká čínská zeď se táhne v ohromující délce 6 700 km a je postavena v obtížně dostupném terénu na hřebenech hor. Základem je dvojitá zeď. Prostor mezi zdmi se vyplnil zeminou, kameny nebo jiným materiálem. Nahoru se položila dlažba a jednotlivé úseky zpevnily strážní věže. U paty dosahovala Velká čínská zeď šířky 7 až 8 metrů a výšku měla od 6 do 10 metrů. Uvnitř zdí se nacházely i sklady zbraní a potravin nebo spojovací chodby. Na některých místech se táhne v několika liniích nebo vytváří odbočky. V současnosti jsou turisticky přístupné pouze některé zrestaurované části. Na řadě míst je Velká čínská zeď zchátralá a materiál je rozebírán pro jiné účely.


Informace a fakta

GPS: 40.3451, 116.0031
Nadmořská výška: 599 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 4:37:07

Velká čínská zeď: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422.4.2009 19:15:48
V příspěvku není zmíněno, kolik tisíc mrtvých lidí bylo použito namísto zeminy - podle některých dobových materiálů byli v mnoha případech vězni do stavby zastaveni i zaživa .(

Města a obce v okolí

Peking (58km)

Webmap: 1 2 3