TIXIK.cz » Ostrovy » Chile » Coquimbo » Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Velikonoční ostrov: Hlídač pokojů
Velikonoční ostrov Mapa Mapa hotelů Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrovVelikonoční ostrov

Související témata

Velikonoční ostrov: Fotografie

Doporučené hotely Velikonoční ostrov


Zobrazit všechny »


Velikonoční ostrov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Velikonoční ostrov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Velikonoční ostrov a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 11:41:28

Velikonoční ostrov je polynéský ostrov, který spadá pod správu Chile. Jedná se o nejodlehlejší místo na zemi, nejbližší civilizace od tohoto ostrova je vzdálena 2075 kilometrů (ostrova Pitcairn) a pobřeží Chile téměř 3600 kilometrů. V původním názvu se ostrov jmenuje Rapa Nui. Původně bezejmenný ostrov objevil v roce 1722 Jacob Roggeveen a název mu podle Velikonoční neděle, kdy k objevení ostrova došlo. Ostrov je vulkanického původu a základ pro dnešní tvar ostrova vytvořily 3 sopky. Jejich láva se postupem času spojila a vytvořila trojramenný ostrov. Velikonoční ostrov má rozlohu 164, nicméně je světově proslavený zejména díky množství tajemství, které Velikonoční ostrov doprovázejí. Na ostrově se totiž nachází více než 900 kamenných soch, které jsou dnes světoznámé. Některé sochy totiž měří přes 12 metrů a váží přes 90 tun. Historikům a vědcům do dnešní doby není známo, jakým způsobem původní obyvatelé dokázali vytvořit stovky takových soch a dopravit je na místa po celém ostrově bez použití pokročilé techniky. Soch se na ostrově nachází více než 900 a další jsou stále objevovány. Sochy na ostrově jsou mnohaletým předmětem zkoumání vědců a v současné době již existuje několik teorií, jakým způsobem mohli domorodci se sochami pohybovat. Velmi záhadný je také důvod vzniku těchto soch. Některé teorie říkají, že sochy ochraňovaly Velikonoční ostrov před útočníky z moře. Další teorie zase říkají, že sochy představovaly samotné bohy. Další neznámou je samotný původ domorodců, kteří se na ostrově usídlili někdy okolo roku 900 př.n.l. Některé výzkumy potvrzují, že původní předkové Velikonočního ostrova byli jihoameričané, genetické výzkumy ale tuto teorii vyvrátily a potvrdily, že původní obyvatelé byli z Polynésie. Vědci se ale shodli, že původní Velikonoční ostrov byl hůře obyvatelný a téměř veškerá zvířata sem byla přivezena.

Informace a fakta

GPS: -27.1239, -109.351
Nadmořská výška: 140 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 6:40:18

Velikonoční ostrov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 7016.9.2010 20:58:56
Velikonoční ostrov je jedním z nejodlehlejších obydlených míst na zemi.Nachází se v Pacifiku 3 600 km západně od kontinentálního Chile a 2075 kilometrů východně od Pitcairnových ostrovů.

Města a obce v okolí

Hanga Roa (8km)

Webmap: 1 2 3