TIXIK.cz » Varšava » Varšavské ghetto

Varšavské ghetto - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Varšavské ghetto: Hlídač pokojů
Varšavské ghetto Mapa Mapa hotelů Varšavské ghetto

Varšavské ghettoVaršavské ghetto

Související témata

Varšavské ghetto: Fotografie

Doporučené hotely Varšavské ghetto


Zobrazit všechny »


Varšavské ghetto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Varšavské ghetto Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Varšavské ghetto a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 04:34:32

Varšavské ghetto bylo největší židovské ghetto založené nacistickým Německem. Nachází se v hlavním městě Polska , ve Varšavě .

O ghettu

Varšavské ghetto bylo zřízeno v roce 1940 a postupně bylo obehnáno zdí. Poláci, kteří žili v této oblasti města, byli nuceni se vystěhovat. Naopak Židé, kteří žili mimo tuto oblast, se sem museli nastěhovat. Postupně bylo do ghetta nastěhováno více než 450 000 Židů. Ti museli žít na ploše pouhých 2,6 km2. Danou oblast nesměli opouštět.

Povstání ve varšavském ghettu

Povstání ve varšavském ghettu byl ozbrojený konflikt mezi Wehrmachtem a varšavskými Židy, kteří žili v tomto ghettu. Hlavní boje začaly 19. dubna 1943 a skutečně houževnatý židovský odpor zlomil oficiálně 16. května 1943 až SS-Brigadeführer Jürgen Stroop, který se později stal Gruppenführerem. Hitler nařídil po potlačení židovského povstání a likvidaci posledních Židů ghetto srovnat se zemí.

Varšavské ghetto v umění

Dnes je Varšavské ghetto připomínkou utrpení polských Židů během 2. světové války. Prostředí ghetta se objevilo v několika filmech renomovaných režisérů. Patří mezi ně např. Pianista Romana Polanskiho a film Varšavské ghetto, natočený podle skutečné události.


Informace a fakta

GPS: 52.2507, 20.996
Nadmořská výška: 112 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:15:03

Varšavské ghetto: Recenze

Varšavské ghetto prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (3.9km)Stare Babice (11km)Konotopa (13km)Raszyn (11km)Pustelnik (13km)Dziekanów Leśny (15km)Legionowo (19km)Józefów (21km)Otrębusy (21km)

Webmap: 1 2 3