TIXIK.cz » Města » Varšava

Ubytování Varšava, hotely Varšava

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Varšava: Hlídač pokojů
Varšava Mapa Mapa hotelů Varšava

VaršavaVaršava

Související témata

Satelitní mapa Varšavy, Tipy na výlety poblíž Varšavy, Penziony ve Varšavě, Luxusní ubytování ve Varšavě, Apartmány ve Varšavě, Levné ubytování ve Varšavě, Autopůjčovny ve Varšavě, Varšava - počasí, Varšava: Fotografie

Doporučené hotely Varšava


Zobrazit všechny »


Varšava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Varšava Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Varšavě, Plánovač výletů, Varšava a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:52:29, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

aktivní dovolenou
poznávání historie
slavnosti
noční život
plavby
shopping
studium

Zajímavosti

historické centrum
stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká
metro
mezinárodní letiště
tramvaje
železniční

Business travel (průmysl)

bankovní
chemický
finanční
IT
potravinářský


Informace a fakta

GPS: 52.2286, 21.0409
Nadmořská výška: 87 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:22:10

Varšava: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-31 10:24:08
Varšava je hlavní město Polska . Nachází se ve střední části země, na řece Visle. V současnosti žije ve městě více než 1,7 milionu lidí.

O městě

Varšava je nejvýznamnější obchodní, kulturní a vzdělávací centrum Polska . Současné město prošlo významným rozvojem infrastruktury. Zároveň tu začala výstavba výškových budov a obchodních center. Úzké uličky tak nahradily moderní bulváry a pěší zóny. Historické centrum si však ponechalo své kouzlo, a to i přesto, že bylo město po II. světové válce v podstatě postaveno celé znova. Varšava je rozdělena na západní a východní část řekou Vislou. Západní část je moderní a je to sídlo většiny varšavských firem, bank, divadel, kin apod. Východní část naopak není tak rozvinutá. V současnosti však i ve východní části vyrůstá řada moderních obchodních center, kancelářských prostor a bytů.

Turistické zajímavosti - UNESCO

Nejvýznamnější turistická atrakce města je varšavské Staré město, které je zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Najdete v něm kamenné domy s barevnými fasádami, staré hradby, barbakány (opevňovací článek válcovitého tvaru) a katedrálu sv. Jana Křtitele . V těsné blízkosti Starého města se nachází Královský zámek , palác a oficiální sídlo polských panovníků. Současně je Staré město rušné místo s tradičními restauracemi, obchody a kavárnami. Varšava nabízí zajímavá muzea a galerie, Národní muzeum nebo Chopinovo muzeum (Chopin se narodil poblíž Varšavy a dlouhou dobu tu žil) . Ve městě se nachází více než 60 dalších zajímavých muzeí. Zajímavé jsou též Královské lázně, což je komplex malých paláců z 18. století, které jsou obklopené parkem s rybníkem a divadlem. Dominanta metropole je Palác kultury , také nazvaný "Dar národů Sovětského svazu". Je to nejznámější a nejzachovalejší památka socialistického realismu v zemi. Polákům ho daroval Stalin. Na břehu Visly, ve čtvrti Praga, vyrostl v roce 1955 největší polský sportovní stadion. Jmenoval se Stadion desetiletí a pojal až 80 000 diváků. V současnosti však už neslouží sportovcům, ale je z něj největší tržnice pod širým nebem v Evropě.

Pohledy do historie

První osídlení na místě Varšavy byla osada Bródno v 9. a 10. století, následně Jazdów ve 12. a 13. století. V roce 1281 byl Jazdów přejmenován na Warzsowa. Ve 14. století se stala Warszowa součástí Mozovského vojvodství a v roce 1413 jeho hlavním městem. Až v roce 1526 se stala Varšava součástí polské koruny. Po následné nadvládě Pruska a imperiálního Ruska se stala až na konci I. světové války metropolí nově vytvořeného Polska.

Turistické služby

Varšava nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku ubytovacích objektů v hlavní metropoli Polska si můžete prohlédnout ZDE . Dobrou kuchyni nabízí např. restaurace E.Wedel, restaurace Polska Rozana, kde můžete ochutnat polské speciality, dále restaurace Batida, Podwale nebo pizzerie Nonsolo, která nabízí nejlepší pizzu v celé Varšavě . Na nákupy se můžete vydat do historického centra nebo do některého z řady skutečně velkých nákupních center jako je např. Tesco, Carrefour či moderní Złote Tarasy. Kulturní vyžití nabízí některé z více než 30 divadel, včetně Národního divadla, opery a Národního filharmonického orchestru. Nechybí tu ani řada multikin, nočních klubů, diskoték apod. Nejoblíbenější noční kluby se nacházejí v ulici Mazowiecka.

Zábava

Varšava hostí během roku velké množství různých akcí, oslav a festivalů. Ty nezajímavější jsou filmový festival Varšava (Festiwal Warszawski Filmowy) , Varšavské letní jazzové dny, Festival židovské kultury (Festiwal Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera) , Varšavský podzim (Warszawska Jesien) , Staropolský hudební festival (Festiwal Muzyki Staropolskiej) a Noc muzeí, která se koná v polovině května. Během ní mohou návštěvníci zadarmo navštívit v noci vybraná varšavská muzea a galerie.

Doprava

Jelikož je Varšava hlavní město Polska , tak není problém se tam dostat ze všech části země, a to jak autobusem, tak i vlakem. Autem se tam dostanete nejlépe po silnici E30 (č.2) , E77 (č.7) , E67 (č.8) a E372 (č.17) . Varšava bohužel nemá žádný skutečný obchvat, tudíž veškerá tranzitní doprava je směrována ulicemi města. Po městě se dá nejlépe pohybovat pomocí 200 autobusových a 30 tramvajových linek. Zmodernizovanou tramvajovou síť doplňuje nově vybudované metro, které je jediným systémem svého druhu v zemi.

 2008-06-18 19:48:22
V roce 1944 během varšavského povstání bylo nacisty zničeno na 85% historického centra. Po válce dalo značné úsilí poničené památky restaurovat. Bylo zde zničeno mnoho nádherných pamětihodností, postavených během 13. až 20. století.

Města a obce v okolí

VaršavaRaszyn (11km)Stare Babice (15km)Konotopa (15km)Pustelnik (13km)Józefów (17km)Dziekanów Leśny (19km)Obory (18km)Otwock (21km)

Webmap: 1 2 3