TIXIK.cz » Města » Norsko » Finnmark » Vardø

Vardø - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vardø: Hlídač pokojů
Vardø Mapa Mapa hotelů Vardø

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Vardø: Fotografie

Doporučené hotely Vardø


Zobrazit všechny »Vardø: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vardø Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vardø a doprava
Vardøhus FestningPevnosti0.6km
Lighthouse Hornoya islandMajáky2km
Lighthouse VardoeMajáky2km
Letiště VardøLetiště2km
Pláž KramvikPláže16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:14:52, WWW stránky:

Vardø je nejvýchodněji položené město Norska . Najdeme ho na severovýchodě země v provincii Finnmark. Od hlavního města Oslo je Vardø vzdáleno téměř 1500 km severovýchodně. Město Vardø leží na ostrově, který připomíná svým tvarem motýla. S pevninou Norska je město a ostrov spojen mostem. Ve městě Vardø žije kolem 2000 obyvatel.

O městě Vardø

Město Vardø žije především rybolovem. Ve městě potkáte lidé různých národností. Početné jsou zde skupiny přistěhovalců z Ruska nebo dokonce Srí Lanky. Místní obyvatelé považují město Vardø za jediné město Norska s arktickým podnebím ( arktickým podnebím bývá označována průměrná roční teplota pod 10 stupňů Celsia ) .

Zajímavosti města Vardø

Ve městě Vardø se nachází nejsevernější pevnost světa. Jmenuje se Vardøhus Festning a má tvar hvězdy. Pevnost Vardøhus Festning pochází z dob vlády krále Kristiána VI. Ten ji tu nechal postavit v roce 1737. Pevnost je veřejnosti přístupná po celý rok. V centru města Vardø můžete navštívit Pomorské muzeum. Zde najdete zajímavosti o obchodování mezi Norskem a Ruskem. Dozvíte se tu i jiné informace spojené s oblastí kolem města Vardø. Podívat se můžete do kostela Vardø Kirche. Kostel pochází z roku 1958 a vstup do tohoto kostela je zdarma.

Aktivity v okolí města Vardø

Oblíbené jsou lodní výlety, které ve městě Vardø pořádá zdejší turistická kancelář. Lodě Vás dopraví například k ostrovu Hornøya. Nachází se tu krásný maják a můžete zde obdivovat spoustu ptactva na útesech tohoto ostrova. Dále najdete ve městě Vardø agentury specializující se na různé výlety spojené s pozorováním ptáků a rybařením.

Ubytování, stravování

Možností ubytování Vardø moc nenabízí. Jediným hotelem je Vardø Hotell. Je to skromnější hotel a také ceny tomu odpovídají. Z některých pokojů je vidět na přístaviště. Vardø Hotell je v provozu pouze od června do srpna. Ve městě Vardø máte možnost se ubytovat také v některém z nabízených apartmánů. Přehled o volných místech má většinou turistická kancelář. Turistickou kancelář najdete hned u přístavu. Asi 2 km od města Vardø je velice skromný kemp Svartnes Camping. Se stravováním ve městě je to podobné jako s ubytováním. Za zmínku stojí snad jen restaurace Naustet a Nordpol Kro.

Doprava

Do města Vardø je možné využít trajektového spojení. Mají zde zastávku trajekty Hurtigruten. Autobusovou dopravou se dostanete do města Vadsø . Pravidelné linky jezdí do tohoto města až 4x za den. Ve městě Vardø pak končí silnice E75 vedoucí po pobřeží.


Informace a fakta

GPS: 70.3667, 31.1
Nejbližší letiště: Letiště Vardø
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:29

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://vardo.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: letecká
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: půjčovna aut, supermarket

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vardø: Recenze

Vardø prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vardø

Webmap: 1 2 3