TIXIK.cz » Města » Varaždin

Varaždin - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Varaždin: Hlídač pokojů
Varaždin Mapa Mapa hotelů Varaždin

Související témata

Satelitní mapa Varaždinu, Varaždin: Fotografie

Doporučené hotely Varaždin


Zobrazit všechny »Varaždin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Varaždin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Varaždin a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:11:49, WWW stránky:

Varaždin je město ležící na severozápadě Chorvatska , asi 65 km severně od hlavního města Záhřebu . Ve městě žije asi 42 000 obyvatel. Město láká návštěvníky především na své památky, krásné paláce a parky.

Doprava

Varaždin je dobře dostupný autem či autobusem. Nedaleko od města vede dálnice A4, která je důležitou spojnicí na cestě ze střední Evropy k Jadranu. Varaždin leží také nedaleko od hranic Slovinska , se kterým má také dobré spojení po silnici č. 2. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v hlavním městě Záhřebu . Další možností je vlakové spojení.

Turistické zajímavosti

Varaždin bylo ještě donedávna turisty opomíjeno. V poslední době ale návštěvníci objevují krásné a zachovalé památky tohoto města. Hlavním lákadlem Varaždinu je jeho zámek, který byl ale původně hradem. Ten byl však v roce 1560 přestavěn v renesančním stylu a svou dnešní podobu získal během dalších let, za vlády hrabat rodu Erdödyů. V dnešní době zde sídlí muzeum. Další významnou památkou a turistickým cílem města je náměstí krále Tomislava. Zde zároveň stojí nejstarší budova ve městě, což je radnice v gotickém stylu, pocházející z 15. století. Další významnou budovou je palác Herzer z 19. století, ve kterém nyní najdeme entomologické muzeum. Mimo jiné tu je i několik kostelů, či zvonice vysoká 54 metrů. Většina kulturních akcí ve Varaždinu se odehrává v Národním divadle, pocházejícím z roku 1873. Ve městě najdeme také krásné parky s bohatou květinovou výzdobou, vše je pečlivě udržováno a dotváří tak celkovou atmosféru města Varaždin.

Úryvky z historie

První písemné zmínky o městě Varaždin se datují kolem roku 1181, kdy tu vládl chorvatsko-uherský král Béla III. Místa kolem města ale byla osídlována již dříve, bylo to již mezi 8. a 9. stoletím. Největší rozkvět zaznamenalo město v 17.století., kdy se rozmáhaly řemesla, obchody. Byla postavena i většina z dochovaných staveb a paláců v barokním stylu. Město v této době získalo velkou oblibu, stalo se centrem společenských a kulturních akcí. Varaždin byl také přezdíván „malou Vídní“. Rozvíjelo se také v 18. století až do data 25.dubna 1776, kdy ho zachvátil požár. Město opustilo spousta obyvatel a veškeré státní instituce, které tu byly, se pak přesunuly do Záhřebu .

Turistické služby

Město Varaždin nabídne turistům několik možností k ubytování v místních hotelích či pensionech. Z hotelů najdeme dobré ubytování například v hotelu Turist. Město Varaždin pořádá několik kulturních i společenských akcí ročně. Stále známější se stává akce s názvem Špancirfest. Koná se většinou poslední týden v srpnu. V tomto týdnu Varaždin hraje všemi barvami, v ulicích je spousta účinkujících herců, hudebníků a bavičů. Je to možnost jak ukázat místní tradice a ochutnat místní speciality.

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné pláže
dobré pivo
dobrá dostupnost
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

těžební
bankovní


Informace a fakta

GPS: 46.3064, 16.3363
Nadmořská výška: 173 m
Nejbližší hranice: Slovinsko, 8.2 km
Vzdálenost do hlavního města: Záhřeb, 86 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:03

Varaždin: Recenze

Varaždin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varaždin (0km)Križevci (35km)Marija Bistrica (37km)Zabok (46km)Donja Stubica (46km)Oroslavje (47km)

Webmap: 1 2 3