TIXIK.cz » Vápencové lomy Amerika

Vápencové lomy Amerika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vápencové lomy Amerika: Hlídač pokojů
Vápencové lomy Amerika Mapa Mapa hotelů Vápencové lomy Amerika

Vápencové lomy AmerikaVápencové lomy Amerika

Související témata

Vápencové lomy Amerika: Fotografie

Doporučené hotely Vápencové lomy Amerika


Zobrazit všechny »


Vápencové lomy Amerika: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vápencové lomy Amerika Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vápencové lomy Amerika a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Soutěsky, Aktuální čas: 14:55:28, Nadmořská výška: 391m

Vápencové lomy Amerika, tzv. Amerika, je skupina bývalých lomů v Chráněné krajinné oblasti Český kras. Lomy se nacházejí u obce Mořina, mezi Prahou a Berounem , v České republice .

Lomy Amerika

Oblasti bývalých lomů nedaleko obce Mořina na Karlštejnsku se všeobecně říká "Amerika", protože se velmi podobají americkým kaňonům. Asi nejznámější z nich jsou lomy Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko. Rozlohou největší je nepochybně Velká Amerika. Na dně tohoto lomu se nachází asi 10 m hluboké jezero s křišťálově čistou vodou. Těžba zde byla ukončena v roce 1963. Kolem lomů se nachází i řada štol a spletitých chodeb. Vzhledem k nebezpečným stezkám, vzácné přírodě a padajícím kamenům je vstup do lomu zakázán. Je však vděčným objektem filmařů, a například cesta lemovaná kaktusy, po níž jede na koni Limonádový Joe, je vlastně hlavní cesta do lomu Velká Amerika... Turisté si mohou Velkou Ameriku prohlédnout z vyhlídkové terasy nebo z okolních pěšinek, které lom lemují. Po severním okraji lomu vede žlutě značená turistická trasa z obce Mořina. Okraje lomů většinou nejsou nijak zvlášť chráněny, takže výlet do této oblasti není příliš vhodný pro rodiny s malými dětmi.


Informace a fakta

GPS: 49.9596, 14.1997
Nadmořská výška: 391 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:34:12

Vápencové lomy Amerika: Recenze

Vápencové lomy Amerika prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Karlštejn (3.1km)Hlásná Třebaň (4.2km)Loděnice (4.9km)Beroun (9km)Jíloviště (11km)Mníšek pod Brdy (11km)Nový Jáchymov (18km)Vestec (22km)Sýkořice (21km)

Webmap: 1 2 3