TIXIK.cz » Kopřivnice » Váňův kámen

Váňův kámen - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Váňův kámen: Hlídač pokojů
Váňův kámen Mapa Mapa hotelů Váňův kámen

Váňův kámenVáňův kámen

Související témata

Váňův kámen: Fotografie

Doporučené hotely Váňův kámen


Zobrazit všechny »


Váňův kámen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Váňův kámen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Váňův kámen a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 20:16:19, Nadmořská výška: 421m

Váňův kámen je skalní útvar, který je tvořen štramberským vápencem. Nachází se na jihovýchodním svahu Bílé hory, mezi Kopřivnicí a Štramberkem v České republice. Na Váňův kámen se dostaneme z vlakové stanice nebo autobusového nádraží v Kopřivnici po modré turistické značce. Většina cesty se jde po rovince v městském terénu, ale závěr je již do mírného kopečka po polní až lesní cestičce. Z centra města je to na Váňův kámen cca 25 minut chůze. Váňův kámen byl v roce 1993 vyhlášen přírodní památkou. Z flóry zde můžeme najít řepík lékařský, tolitu lékařskou, dobromysl obecnou a jiné. Fauna je zde taky velmi bohatá. Je zde slepýš křehký, ještěrka obecná, drozd zpěvný, svižník polní, otakárek fenyklový a jiné. Váňův kámen je vyhledávaným turistickým i horolezeckým místem. Se svými 15m je ideální jako cvičná horolezecká stěna. Povrch je pevný a nedrolí se, ale díky velké návštěvnosti je již celkem kluzký. Na Váňův kámen najdeme bezmála 20 horolezeckých cest, od obtížnosti II. až po obtížnost VI. . Pro nehorolezecké jedince existuje možnost dostat se na vrcholek Váňova kamene ze zadní strany. Terén není moc těžký, ale chce to trochu opatrnosti. Váňův kámen ze svého vrcholu nabízí pohled na velkou část města Kopřivnice z přilehlými vrcholky hor jako jsou Pískovna, Červený kámen, Raškův kámen a jiné.

Informace a fakta

GPS: 49.5909, 18.1298
Nadmořská výška: 421 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:36:03

Váňův kámen: Recenze

Váňův kámen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Štramberk (0.9km)Kopřivnice (1.3km)Příbor (6km)Nový Jičín (9km)Frenštát pod Radhoštěm (8km)Starý Jičín (12km)Čeladná (16km)Frýdlant nad Ostravicí (17km)Rožnov pod Radhoštěm (15km)

Webmap: 1 2 3