TIXIK.cz » Města » Francie » Bretaň » Vannes

Vannes - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vannes: Hlídač pokojů
Vannes Mapa Mapa hotelů Vannes

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Vannes, Penziony ve Vannes, Luxusní ubytování ve Vannes, Apartmány ve Vannes, Levné ubytování ve Vannes, Autopůjčovny ve Vannes, Vannes: Fotografie

Doporučené hotely Vannes


Zobrazit všechny »Vannes: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vannes Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vannes a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Cohue MuseumMuzea0.1km
Vannes CathedralKatedrály0.1km
Vannes PortPřístavy0.6km
Rabine StadiumStadiony0.7km
Gare de VannesVlaková nádraží1km
Presbytère de Notre Dame de LourdesNáboženství2km
PenbochKempy5km
Parc PriolKempy6km
Pláž ArradonPláže7km
Les TamarisKempy7km
Meucon AirportLetiště7km
Letiště Vannes-MeuconLetiště8km
Port BlancPřístavy10km
Chapelle Notre-Dame-de-BecquerelPamátníky13km
Zámek Plessis-JossoHrady a zámky13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:13:08, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 47.6575, -2.7584
Nejbližší letiště: Lorient South Brittany (Bretagne Sud) Airport, 65 km
Pobřeží: Biskajský záliv, 4,5 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 11:32:24

Vannes: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 8:08:15
Vannes je nádherné historické město ve Francii . Nachází se v severozápadní části země, v Bretani, v departmentu Morbihane. Vannes láká návštěvníky na své památky a všudypřítomný street art. Po městě je rozmístěna celá řada plastik a nachází se tu zajímavé galerie.

Historické památky

Nejkrásnější částí města Vannes je opevněné Staré Město. To je obklopeno příkopem, jenž je plný květin. Staré Město je typické svým bludištěm úzkých uliček. Nejvýznamnější památkou je katedrála (Cathédrale St-Pierre) ze 13. století. Za ulicí des Vierges se nacházejí schody, které vedou na přístupný úsek hradeb. Z nich se vám naskytne krásný výhled na střechy starých prádelen (Vieux Lavoirs) . Ještě krásnější výhled vám nabízí věž Tour du Connétable či brána Porte Poterne na jihu.
Vannes disponuje také dvěma krásnými muzei. Prvním je Musée de la Cohue, jehož budova pochází ze 14. století. Ta byla postupně tržnicí, soudem i sídlem bretaňského parlamentu. Dnes je tu umístěna expozice s uměleckými předměty, většinou malbami, plastikami a rytinami z 19. století. Druhým muzeem je Museé d´Histoire et d´Archéologie, které sídlí v Château Gaillard z 15. století. Uvnitř si můžete prohlédnout římské a řecké vykopávky, či studovat megality. Kombinovaná vstupenka do obou muzeí stojí 6 eur pro dospělé a 4 eura pro děti.

Zábava a různé kulturní události

Vannes během roku hostí celou řadu oslav, svátků a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří Festival de Jazz, který se koná koncem července. Koncerty klasické hudby, Les Musicales du Golfe, se konají začátkem srpna. Oblíbená je třídenní oslava bretaňské kultury, Fêtes d'Arvor, která probíhá od 13. do 15. srpna.

Historický vývoj místa

Oblast dnešního Vannes byla osídlena již ve starověku. Město bylo založeno galským mořeplaveckým kmenem Venetů. V 1. století př. n. l. dobyl město Julius Caesar. V 9. století se stalo Vannes centrem bretaňské unie. V roce 1532 tu bylo vyhlášeno sjednocení Bretaňského vévodství s Francií . Dnes je Vannes krásné živé univerzitní město.

Doprava

Vannes je nejlépe dostupné autem, autobusem, vlakem a lodí. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází buď v Rennes (Rennes - Saint-Jacques Airport) , nebo v Nantes (Nantes Atlantique Airport) . Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici N165 (E60) , nebo N166. Vlakové nádraží a malé autobusové nádraží se nacházejí hned naproti sobě. Vlakem se odtud dostanete bez problémů do Nantes či Rennes . Na nádraží je také možnost půjčit si auto a motorku. Po městě Vannes se můžete přesouvat pomocí vypůjčených kol. Ty si můžete půjčit v Cycles Le Mellce, které sídlí na rue Jean Gougaud 51. Malý, ale živý přístav pro jachty se nachází na konci kanálu, asi 1,5 km od vjezdu do zálivu.

Města a obce v okolí

VannesSaint-Avé (4.3km)Séné (4.5km)Arradon (6km)Plescop (6km)Theix (9km)Baden (13km)Saint-Armel (10km)Sulniac (14km)

Webmap: 1 2 3