TIXIK.cz » Města » Kanada » Britská Kolumbie » Vancouver

Vancouver - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vancouver: Hlídač pokojů
Vancouver Mapa Mapa hotelů Vancouver

VancouverVancouver

Související témata

Největší města v Kanadě, Satelitní mapa Kanady, Satelitní mapa Vancouveru, Tipy na výlety poblíž Vancouveru, Luxusní ubytování ve Vancouveru, Apartmány ve Vancouveru, Levné ubytování ve Vancouveru, Autopůjčovny ve Vancouveru, Vancouver - počasí, Vancouver: Fotografie

Doporučené hotely Vancouver


Zobrazit všechny »


Vancouver: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vancouver Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Vancouveru, Plánovač výletů, Vancouver a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Cambie BridgeMosty0.4km
False CreekZátoky0.8km
Christian & Missionary Alliance ChurchesNáboženství0.9km
Vancouver General Hospital Nemocnice0.9km
Holy Trinity Ukrainian Orthodox CathedralNáboženství1km
BC Sports Hall of FameMuzea0.9km
Vancouver Train StationVlaková nádraží1km
BC Place StadiumStadiony1km
Granville IslandOstrovy2km
Carousel TheatreDivadla2km
Waterfront TheatreDivadla2km
Contemporary Art GalleryMuzea1km
Vogue TheatreDivadla1km
Sam Kee BuildingArchitektura1km
Mount St. Joseph's HospitalNemocnice2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:05:43, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 49.2683, -123.1131
Nadmořská výška: 5 m
Počet obyvatel: 600 000
Rok založení města: 1886
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:49:08

Vancouver: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24224.8.2011 10:22:33
Vancouver je významné a turisticky velmi atraktivní město a přístav v Kanadě . Nachází se v jihozápadní části provincie Britská Kolumbie, na březích Severního pacifického oceánu. Vancouver je největší metropolitní centrum v západní Kanadě a třetí největší město v celé Kanadě.

Pohledy do historie

Zdejší oblast byla podle archeologů osídlena už v období 7000 – 2500 př.n.l. Jako první Evropan tuto oblast pobřeží prozkoumal v roce 1791 španělský mořeplavec José María Narváez. O rok později ho následoval George Vancouver, po kterém bylo později město pojmenováno. Trvalé osídlení Vancouveru je spojeno se zlatou horečkou v 60. letech 19. století.

Ideální místo pro život

Dnešní Vancouver je velmi příjemné moderní město, ve kterém přibližně 600 000 obyvatel. Toto město není známé jen díky olympijským hrám, které se tu konaly v roce 2010. Vancouver se totiž pravidelně umísťuje na předních příčkách v anketách – “Kde byste chtěli bydlet“. Okolní hory a oceán vytvářejí z města opravdu ideální místo pro život. To je také znát na zdejší etnické různorodosti. Je tu např. China Town, Malá Itálie atd.

Zajímavosti a turistické atrakce

Mezi největší turistické zajímavosti patří vyhlídková věž Vancouver Lookout Harbour Centre Tower, která nabízí krásný výhled na celé město.

Stanley Park

Při výhledu Vás jistě zaujme městský park, Stanley Park , 3. největší městský park v Severní Americe . Hojně navštěvované je také zdejší akvárium Vancouver Aquarium , které má být údajně největší v celé Kanadě.

Canada Place

Velmi vyhledávané je také tzv. Canada Place, což je centrum přímo u pobřeží. Zdejší dvoukilometrová promenáda nabízí možnost poznání kanadské historie či možnost zaposlouchat se do některého z místních pouličních muzikantů - ani za jedno nemusíte platit. Milovníci přírody jistě ocení botanickou zahradu Van Dusen .

Lyžování a turistika

V zime se v okolí dá navštívit celá řada lyžařských středisek. Nejdostupnější z centra města je Grouse Mountain - The Peak of Vancouver . Vrchol tohoto střediska je v létě vyhledáván pěšími turisty. Jezdí na něj dokonce kabinková lanovka.

Muzea ve Vancouveru

Mezi zajímavá muzea ve Vancouveru patří Vancouver Museum, které se nachází v prostorách astronomického muzea H.R. MacMillan Space Centre, které je také často navštěvované, a Námořní muzeum Vancouver .

Další turistické atrakce

Milovníci umění jistě nevynechají návštěvu zdejší galerie umění. Ve Vancouveru jsou k dispozici i pláže. Je jich tu celkem 18 km a vyhledávají je hlavně milovníci vodních sportů, např. jachtaři.

Sport ve Vancouveru

Ti, kdo mají rádi hokej, by neměli vynechat návštěvu zdejšího hokejového týmu Vancouver Canucks a jeho hokejového stadionu GM Place. Od roku 1994 hostí Vancouver také mistrovství světa Severní Ameriky ve skateboardingu.

Další zajímavosti

Turisticky přitažlivá je také katedrála Christ Church Cathedral, a dále také rodinné centrum Science World, které nabízí možnost zábavy a vzdělávání. Těm, kdo mají rádi noční zábavu, nabízí Vancouver vyhlášené ulice Nelson a Granville Street.

 Aura: 69Recenze: 12425.4.2011 19:59:41
Místní lidé dobře vědí, co říkají. Já bych tam taky bydlela docela ráda. Oceán a hory, nádherná krajina, spousta míst k prozkoumání, nikde žádné davy...A velmi fotogenické totemy ve Stanley Parku. Ivana

Města a obce v okolí

VancouverBurnaby (12km)Richmond (12km)Surrey (22km)Pitt Meadows (31km)Gibsons (32km)White Rock (35km)Furry Creek (35km)Sturdies Bay (45km)

Webmap: 1 2 3