TIXIK.cz » Města » Chile » Valparaíso

Valparaíso - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Valparaíso: Hlídač pokojů
Valparaíso Mapa Mapa hotelů Valparaíso

Související témata

Satelitní mapa Valparaísa, Luxusní ubytování ve Valparaísu, Autopůjčovny ve Valparaísu, Valparaíso: Fotografie

Doporučené hotely Valparaíso


Zobrazit všechny »Valparaíso: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Valparaíso Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Valparaísu, Plánovač výletů, Valparaíso a doprava, Stanice Metra
Municipal de Valparaíso TheatreDivadla0.1km
Juzgados LaboralesSoudy0.3km
Pontificial Catholic University of ValparaisoUniverzity0.4km
Monumento Victimas DDHHPamátníky0.8km
Monumento al Teniente Hernán MerinoPamátníky0.9km
Mirador BarónVyhlídky0.7km
Sala Herbert JonckersDivadla1km
Biblioteca Santiago SeverinKnihovny1km
Museo de Historia NaturalMuzea1km
Arco BritanicoPamátníky1km
UTEMUniverzity1km
Muelle BaronVyhlídky0.9km
Tribunal TributarioSoudy2km
Centro de Exposiciones Universidad de ValparaísoUmělecká centra2km
Paseo AtkinsonVyhlídky2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:03:35, Telefon: +56 32 246 9764, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: -33.0478, -71.6079
Nadmořská výška: 12 m
Počet obyvatel: 300 000
Pobřeží: Tichý oceán, 42 km
Vzdálenost do hlavního města: Santiago de Chile, 120 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:05:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.municipalidaddevalparaiso.cl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: metro
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Valparaíso: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47031.8.2011 10:24:07
Valparaíso je jedním z největších a nejdůležitějších přístavů v Chile . Nachází se ve stejnojmenném regionu, asi 120 km od hlavního města Santiaga de Chile , na pobřeží Tichého oceánu. Historické centrum je od roku 2003 zapsáno na seznamech světového kulturního dědictví UNESCO . Ve městě dnes žije okolo 300 tisíc obyvatel.

O městě

Valparaíso je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe. Jde také o kulturní a vzdělávací centrum země. Sídlí zde totiž 9 univerzit. Město se může pochlubit i několika prvenstvími. Nachází se tu nejstarší burza v Latinské Americe, první sbor dobrovolných hasičů na celém kontinentě či první chilská veřejná knihovna.

Historie

Záliv, ve kterém se Valparaíso nachází byl osídlen poprvé Changy, etnickou skupinou rybářů. První Španělé sem dorazili v roce 1536. První lodi, která se tu zastavila v rámci expedice, velel Juan de Saavedra. Ten dal městu název po své rodné vesnici Valparaíso de Arriba ve Španělsku.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří vrchol El Cerro Alegre, který tvoří historickou část města a je z něj krásný výhled. Na jeho vrchol se můžete dostat pomocí zdejší tradiční lanovky Ascensor El Peral. Dále je to náměstí Echaurren nebo vrchol Concepción, na který se dá také dostat pomocí zajímavé lanové dráhy. Ve městě je také mnoho zajímavých kostelů. Hojně navštěvovaná je bývalá věznice Ex Cárcel, která v současnosti slouží jako kulturní centrum. Velkým lákadlem pro turisty jsou všechny zdejší tradiční kolejové lanovky známé pod označením "ascensores". Jízda v nich je skutečným zážitkem. Mezi nejvyhledávanější muzea ve městě patří zdejší námořní muzeum, Naval and Maritime Museum.

Aktivity

Valparaíso je také místem s nádhernými písečnými plážemi. Oblíbené tu jsou hlavně vodní a plážové sporty. Jednou z nejvyhledávanějších pláží ve Valparaísu je pláž Portales (Playa Portales) . Milovníci přírody se pak mohou vydat do nedaleké Jardín Botánico Viña del Mar. Golfisté ocení několik skvěle udržovaných golfových hřišť v okolí. Milovníci fotbalu mohou zajít na některý ze zápasů místního fotbalového týmu Santiago Wanderers. Je to nejstarší profesionální fotbalový klub v zemi. Novou sportovní akcí je také závod horských kol “Valparaiso Downhill”, který se koná vždy v únoru. Jezdci na horských kolech při něm zdolávají zdejší schody a úzké uličky.

Karneval

Město během roku hostí celou řadu různých akcí, festivalů, svátků a oslav. Nejslavnější akcí je místní karneval, který se koná vždy poslední týden v roce. Karneval ve městě Valparaíso se každý rok soustředí na jinou zemi, ze které jsou sem pak zváni různí umělci. Je slavnostně zakončen velkým ohňostrojem, kterého se účastní okolo 1 milionu lidí. Je to jeden z největších karnevalů v celé Latinské Americe.

Turistické služby a noční zábava

Valparaíso disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Ve městě je mnoho vyhlášených restaurací a nočních klubů. Největší taneční klub ve městě Valparaíso se nazývá El Huevo. Pití na ulicích není povoleno a mládež do 18ti let někdy nemusí být puštěna do hospody či klubu. Co se týká nákupů, není Valparaíso přeplněno velkými obchodními domy. Je tu pár supermarketů s potravinami, ale další zboží se prodává spíše podél přeplněných městských ulic.

Doprava

Valparaíso je dostupné autem, autobusem, vlakem a lodí. Nejbližší letiště Arturo Merino Benitez International Airport se nachází v Santiagu de Chile . Autem se sem dá dostat nejlépe po dálnici č. 68 (na dálnicích počítejte s mýtným) . Autobusy sem jezdí z různých částí země a do hlavního města se odtud můžete vydat i několikrát za hodinu. Lodí se sem můžete dostat např. z Mexika . Oblíbené jsou také výlety lodí po okolí.

 20.4.2009 18:34:14
Město Valparaíso bylo v 19. století hlavním obchodním přístavem Jižní Ameriky. Historická čtvrť přístavního koloniálního města Valparaíso má velmi dobře zachované znaky původní infrastruktury a některé kostely. Je příkladem rané globalizace v 19. století. Na seznam UNESCO bylo město zapsáno roku 2003.

Města a obce v okolí

Valparaíso (0km)Olmué (40km)Tunquen (25km)Quillota (38km)Quintero (30km)Algarrobo (36km)El Quisco (39km)