TIXIK.cz » Města » Valencie

Ubytování Valencie, hotely Valencie

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Valencie: Hlídač pokojů
Valencie Mapa Mapa hotelů Valencie

ValencieValencie

Související témata

Satelitní mapa Valencie, Tipy na výlety poblíž Valencie, Penziony ve Valencii, Luxusní ubytování ve Valencii, Apartmány ve Valencii, Levné ubytování ve Valencii, Autopůjčovny ve Valencii, Valencie - počasí, Valencie: Fotografie

Doporučené hotely Valencie


Zobrazit všechny »


Valencie: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Valencie Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Valencii, Plánovač výletů, Valencie a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:07:40, Adresa: Plaza del Ayuntamiento, 1, Valencia, Španělsko, Telefon: +34 963 52 54 78, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
bohatá nabídka aktivit
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
krásné čtvrti
krásné pláže
UNESCO
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
tramvaje
metro
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní
letecký
chemický
potravinářský
finanční
IT


Informace a fakta

GPS: 39.4688, -0.3777
Nadmořská výška: 15 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:13

Valencie: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-31 10:24:09
Valencie je velké a živé pobřežní město ve Španělsku . Leží na východě země, na pobřeží Costa del Azahar (Pobřeží pomerančového květu), při řece Turia. Zdejší Hedvábná burza, známá jako Lonja de la Seda, je od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO . Dnes žije ve městě přibližně 815 tisíc obyvatel.

O městě

Valencie je třetí největší město v zemi co do počtu obyvatel. Je to také hlavní město provincie Valencia a Valencijského společenství.
Nabízí řadu krásných historických památek, ale i moderní budovy a vzdělávací komplexy. Město je také světově proslulé díky místnímu fotbalovému klubu a díky závodnímu okruhu, kde se jezdí každoročně závody formule F1.
Oficiální jazyk ve Valencii je španělština a jazyk "Valenciano", což je dialekt katalánštiny. Vládne tu středomořské klima se suchým, horkým létem a mírnou zimou.

Turistické zajímavosti

Hlavní náměstí Valencie je Plaza del Ayuntamiento. Na něm naleznete radnici a řadu restaurací a barů. V jeho blízkosti se nachází zajímavé secesní "Severní nádraží", které se ale rozkládá na jihu. Tato budova je jednou z nejkrásnějších příkladů secesní architektury ve Valencii. U nádraží můžete navštívit býčí arénu, kde se pořádají nepravidelně od března do září býčí zápasy. Pokud se vám nepodaří alespoň jeden zápas navštívit, podívejte se do místního muzea. Další dvě významná náměstí v historické části města jsou Plaza de la Reina a Plaza de la Virgen. Na Plaza de la Virgen se nachází bazilika Panny Marie a kašna Turia. Na Plaza de la Reina je mnoho restauraci, barů a kaváren. Všechna zmíněná náměstí se nacházejí v nejstarší části města, která byly původně obklopena městskými hradbami. Další zajímavosti jsou např. barokní zvonice kostela Santa Catalina a dvě brány s kamennými věžemi Torres de Serranos a Torres de Quart, což jsou pozůstatky městských hradeb.
Ve Valencii jsou také krásné parky a to Jardines del Turia a Jardines del Real. Nejoblíbenější pláží ve městě je pláž Playa de la Malvarrosa.

Muzea

Valencie nabízí také velké množství muzeí. Ty nejzajímavější jsou např. Muzeum umění a vědy (Ciudad de las Artes y las Ciencias) nebo Oceánografický park .

Historie

Historie této oblasti sahá do dávných dob, kdy se tu usídlili Iberové. Ti byli postupně vystřídáni Řeky, Římany, Vizigóty, muslimy a dalšími národnostmi. Valencie byla založena v roce 137 př.n.l. jako římské město Valentia Edetanorum. Od té doby se stále rozvíjela, až získala svou dnešní specifickou podobu.

Turistické služby

Valencie nabízí dostatečné možnosti ubytování, restaurace, bary, kavárny i mnoho obchodů a nákupních center. Typickou místní specialitou je jídlo "Paella", což je rýžový pokrm s kuřecím či králičím masem, občas také podávaný s mořskými plody nebo rybami. Pokud si chcete koupit značkové zboží, vydejte se na náměstí Plaza del Patriarca a do jeho okolí. Jsou tu totiž obchody značek jako je Loewe, LLadró, Louis Vuitton či Dolores.

Zábava a festivaly

Nejvyhlášenější akcí, která se každoročně koná ve Valencii je festival Fallas. Ten se koná vždy v březnu, v předvečer svátku sv. Josefa. Tou dobou ožije město díky krásným uměleckým výtvorům z kartonu, které zaplní mnoho ulic a náměstí.

Doprava

Valencie je snadno dostupná autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází 9 km západně od centra města. Do místního velkého přístavu jezdí pravidelné trajektové linky např. z Palma de Mallorca či Mahónu . Autobusy zajišťují hlavně regionální dopravu. Denně jezdí autobusové linky mezi Valencií a dalšími většími městy v regionu. Vlaky sem jezdí pravidelně např. z Madridu či Barcelony . Od konce roku 2010 je nově do provozu uvedena vysokorychlostní železniční trať AVE, která zatím spojuje Madrid a Valencii. Dopravu po městě zajišťují autobusy a valencijské metro.

 2011-04-27 14:33:52
Hodily by se sem ještě názvy těch budov a mnoha dalších míst na fotografiích. Takhle nevím, zda se dívám na katedrálu ve Valencii, nebo kostel sv.Štěpána, atd. Jinak se mi tyto stránky líbí - i když kolikrát zde nenajdu, to, co hledám.

Města a obce v okolí

ValenciePicanya (6km)Paiporta (6km)Pinedo (6km)Beniparrell (10km)Silla (12km)L'Eliana (17km)Puçol (18km)Cheste (26km)

Webmap: 1 2 3