TIXIK.cz » Města » Valence

Valence - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Valence: Hlídač pokojů
Valence Mapa Mapa hotelů Valence

Související témata

Satelitní mapa Valence, Levné ubytování ve Valence, Autopůjčovny ve Valence, Valence: Fotografie

Doporučené hotely Valence


Zobrazit všechny »Valence: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Valence Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Valence a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:36:36, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 44.9296, 4.8972
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:32:28

Valence: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:45
Valence je historické město ve Francii . Nachází se ve východní části země, v regionu Rhône-Alpes, cca 40 km od světoznámého města Montélimar , které se proslavilo výrobou nugátu. V současnosti zde žije cca 65 000 obyvatel. Valence láká návštěvníky na své památky a příjemné kavárny a restaurace.

Doprava

Valence je dostupné autem, autobusem, vlakem i letadlem. Autem se sem dostanete po dálnici A-7. Jihovýchodně od starého centra se nachází autobusové nádraží. Vlakové nádraží a zároveň i informační centrum naleznete na Parvis de la Gare. Nové vlakové nádraží, přes které jezdí i vlak TGV, se rozkládá cca 10 km severovýchodně od centra města u silnice do Romans. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít mezinárodní letiště v Grenoblu (Grenoble-Isère Airport) , které je vzdálené cca 70 km, mezinárodní letiště v Lyonu (Lyon Saint Exupéry Airport) vzdálené cca 100 km nebo letiště v Nîmes vzdálené cca 130 km.

Historické památky

Valence, jak již jsme uvedli, láká návštěvníky hlavně na své památky. Mezi ty nejvýznamnější patří katedrála St. Apollinaire, jež byla vysvěcena v roce 1095, a kostel Église St-Jean, v jehož okolí se rozkládají tzv. côtes. Jedná se o úzké a zároveň nejstarší uličky ve městě, po nichž chodil např. mladý Napoleon Bonaparte, jenž zde studoval na dělostřelecké škole. Uličkami côte St-Estéve, côte St-Martin či côte Sylvante se procházelo mnoho dalších významných postav nejen francouzských, ale i evropských dějin.

Mezi další zajímavosti ve Valence patří renesanční palác Maison des Têtes na Grande rue 57 a palác Maison Dupré-Latour na rue Pérollerie. Na náměstí des Ormeaux pak můžete navštívit Musée de Valence, které představuje neutříděnou sbírku uměleckých předmětů od místních umělců a několik archeologických vykopávek z okolí. Ti, kdo si chtějí ve Valence odpočinout, by měli navštívit krásný park Jouvet rozkládající se na břehu řeky, jižně od avenue Gambetta.

Turistické služby ve Valence

Valence je také typické svými útulnými kavárnami a restauracemi. Mezi ty nejoblíbenější patří restaurace Le Bistrot des Clercs (menu od 19 EUR) , restaurace L´Épicerie, jež je umístěna v krásném historickém prostředí (jídla od 22 do 39 EUR) , restaurace Pére Joseph nabízející tradiční francouzskou kuchyni (menu od 23 EUR) a luxusní a velmi drahá restaurace Pic. Vyhledávaná je také zdejší pekárna Maurin Fils.

Ve Valence je samozřejmě také široká nabídka kvalitního ubytování. Mezi nejznámější hotely patří De Lyon, který je umístěn výhodně blízko nádraží, cenově poměrně dostupný hotel Europe, hotel Les Négociants a luxusní a zároveň drahý hotel Pic. Ti, kdo rádi nakupují, můžou navštívit jeden z mnoha zdejších obchodů a obchůdků. Každou neděli se pak ve zdejších ulicích koná bleší trh, na kterém koupíte vše od ovoce až po oblečení.

Města a obce v okolí

Valence (0km)Saint-Péray (4.6km)Soyons (6km)Portes-lès-Valence (6km)Montélier (10km)Chabeuil (10km)Charmes-sur-Rhône (9km)Upie (15km)Bourg-de-Péage (17km)

Webmap: 1 2 3