TIXIK.cz » Praha » Valdštejnská zahrada

Valdštejnská zahrada - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Valdštejnská zahrada: Hlídač pokojů
Valdštejnská zahrada Mapa Mapa hotelů Valdštejnská zahrada

Související témata

Valdštejnská zahrada: Fotografie

Doporučené hotely Valdštejnská zahrada


Zobrazit všechny »Valdštejnská zahrada: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Valdštejnská zahrada Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Valdštejnská zahrada a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zahrady, Aktuální čas: 21:17:10, Adresa: Letenská 118/1, Malá Strana, Praha-Prague, Česká republika, Telefon: +420 257 075 707, WWW stránky:

Valdštejnská zahrada je typickou barokní zahradou. Nachází se v českém hlavním městě Praze , na Malé Straně, v areálu Valdštejnského paláce , kde v současné době sídlí Senát Parlamentu České republiky .

O zahradě a jejich krásách

Valdštejnská zahrada vznikala souběžně s Valdštejnským palácem . V zahradě jsou umístěny tři kašny a několik soch. Většinou se jedná o kopie , originály jsou umístěny ve Valdštejnských sbírkách. Valdštejnská zahrada má umělou krápníkovou stěnu s jeskyněmi. U této stěny se nachází voliéra pro ptactvo. Návštěvníci zahrady zde mohou obdivovat sovy a cizokrajné ptáky. Valdštejnská zahrada umožňuje volný pohyb pávům, kteří jsou její vítanou součástí. V čele zahrady stojí salla terrena, palácová místnost otevřená jednou stranou arkádami do zahrady. V létě se zde konají koncerty. Valdštejnská zahrada je přístupná návštěvníkům a je ideálním místem pro odpočinek po návštěvě Pražského hradu .


Informace a fakta

GPS: 50.09, 14.4074
Nadmořská výška: 195 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:24:47

Valdštejnská zahrada: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322012-02-18 14:37:35
Valdštejnská zahrada je klidné a pozoruhodné místo na mapě pražských památek. Jak už název napovídá, je součástí Valdštejnského paláce na Malé Straně, kde v současné době sídlí Senát České republiky. Zahrada překvapí a především udiví pozoruhodnou památkou, tzv. grottami, jeskyněmi s krápníkovou výzdobou, které jsou domovem exotického ptactva. Pro konání různých kulturních akcí slouží tzv. salla terena. Návštěvník se může zastavit v této zahradě při cestě na Pražský hrad a odpočívat spolu s pávy a různými dalšími ptáky.
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 15:45:04
Sem chodíme s přítelem velmi často. Je to naše oblíbené místo. Zahrady jsou krásné a občas narazíte i na nějakého toho páva. Ti jsou však velmi klidní a lidí se nebojí, ani nejsou agresivní. Občas se Vám i poštěstí a ukážou svou okatou chloubu :) Součástí zahrady je několik kašen, soch, krápníková stěna a voliéra s ptáky. Rozhodně doporučuji navštívit všem zamilovaným :)

Města a obce v okolí

Praha (1km)Horoměřice (7km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (14km)Okoř (13km)Vestec (14km)Čestlice (16km)Zeleneč (19km)Nupaky (18km)

Webmap: 1 2 3