TIXIK.cz » Města » Valašské Meziříčí

Ubytování Valašské Meziříčí, hotely Valašské Meziříčí

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Valašské Meziříčí: Hlídač pokojů
Valašské Meziříčí Mapa Mapa hotelů Valašské Meziříčí

Valašské MeziříčíValašské Meziříčí

Související témata

Satelitní mapa Valašského Meziříčí, Tipy na výlety poblíž Valašského Meziříčí, Valašské Meziříčí - počasí, Valašské Meziříčí: Fotografie

Doporučené hotely Valašské Meziříčí


Zobrazit všechny »


Valašské Meziříčí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Valašské Meziříčí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Valašské Meziříčí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Alternativní názvy: Valmez, Aktuální čas: 08:54:30, Nadmořská výška: 310m, WWW stránky:

Plusy

dobré pivo

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

rodiny s dětmi
festivaly
aktivní dovolenou
sportovní turistiku
paragliding

Zajímavosti

historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
sklářský
chemický
IT
solární

Aktivity

paragliding
jízda na koni
rafting


Informace a fakta

GPS: 49.4717, 17.9713
Nadmořská výška: 310 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:50:01

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.valasskemezirici.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: okolní příroda, možnosti koupání, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Valašské Meziříčí: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 12011-08-24 09:24:06
Valašské Meziříčí je město, které leží na soutoku řek Rožnovské a Vsetínské Bečvy, v České republice . Svou polohou představuje vstupní bod do Moravskoslezských Beskyd. Návštěva půvabné metropole Valašska může být pro zahraniční i tuzemské návštěvníky vítaným zpestřením jejich turistických cest, snoubí se v něm klid vesnice a ruch centra Valašska.

Valašské Athény , perla nad Bečvou


Meziříčí vzniklo na levém břehu Rožnovské Bečvy. První dochovaná písemná zmínka o něm se datuje rokem 1297. Na opačném břehu byla založena obec Krásno, která se roku 1491 dočkala povýšení na městečko. Přestože obě obce měly několik staletí společnou správu, ke spojení Meziříčí a Krásna v nynější Valašské Meziříčí došlo až v roce 1924.

Turistika

Dominantou města je původně renezanční zámek Žerotínů. Dále zde nalezneme náměstí s budovou radnice, která je zdobena rokokovou fasádou. Prohlédnou si můžete i měšťanský domů U Apoštolů a morový sloup, empírový zámek Kinských. Nedaleko se nachází starobylá krásenskou radnici, která sloužila svému účelu do roku 1923, dnes v ní sídlí knihovna. Z církevních památek tu stojí farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém se nacházejí působivé barokní sochy, kostel sv. Jakuba a dřevěný kostel Nejsvětější Trojice s lapidáriem renezančních a barokních soch. Dalšími památky jsou hvězdárna , Moravská gobelínová manufaktura a Muzeum valašských strašidel.

Naučné stezky

Na výlet lákají naučné stezky Tomáše Garrigua Masaryka a Jana Karafiáta a jeho Broučků. Navštívit můžete muzeum regionu Valašsko, sídlící v zámku Kinských, které nabízí expozici skla, gobelínů, historie města i krátkodobé výstavy. Oblíbeným cílem turistů je Valašské muzeum v přírodě v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm , horské středisko Pustevny v Beskydech , přehrada Bystřička , Hranická propast a lázně Teplice nad Bečvou.

Města a obce v okolí

Valašské MeziříčíRožnov pod Radhoštěm (13km)Starý Jičín (12km)Dolní Bečva (16km)Nový Jičín (14km)Býškovice (19km)Teplice nad Bečvou (18km)Vsetín (15km)Štramberk (17km)

Webmap: 1 2 3