TIXIK.cz » Itálie » Trentino-Alto Adige » Bolzano » Val di Funes

Val di Funes - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Val di Funes: Hlídač pokojů
Val di Funes Mapa Mapa hotelů Val di Funes

Val di FunesVal di Funes

Související témata

Val di Funes: Fotografie

Doporučené hotely Val di Funes


Zobrazit všechny »


Val di Funes: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Val di Funes Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Val di Funes a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Passo di Sella16km
Pragser Wildsee30km
Oberbozen28km
Falzarego27km
Passo Tre croci40km
Bletterbach38km
Brennerský průsmyk65km
Europa Brücke66km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 15:47:46, Nadmořská výška: 1230m

Val di Funes je pozoruhodné údolí v severní Itálii . Nachází se v regionu Trentino-Alto Adige na severovýchod od města Bolzano . Val di Funes je součástí pohoří Dolomity, které vyniká bílými vápencovými štíty bizarních tvarů a rozmanitou krajinou.

Základní informace

Val di Funes si oblíbíte díky malebné a neporušené alpské krajině. Severoitalská městečka a vesnice přecházejí v lesy a pastviny, nad nimiž se tyčí bílé štíty Dolomit. Celá oblast se nachází v nadmořské výšce zhruba od 500 do 1400 m nad mořem. Prakticky ve středu údolí Val di Funes se nachází vesnice Funes , kterou obývá přibližně 2000 obyvatel a návštěvníci si zde mohou koupit upomínkové předměty a pohledy. Nejbližší turistické informace získáte v nedalekém městě Chiusa . Odtud je také nejlepší dopravní spojení do Val di Funes, protože tímto městem prochází dálnice A22 spojující severní Itálii s Rakouskem .

Turistické stezky a pozoruhodná místa

Val di Funes je protkané turistickými stezkami. Asi nejznámější je turistická stezka Adolfa Munkela (Via Adolf Munkel) , která vás zavede přímo k úpatí vápencových štítů, jež tvoří dominantu údolí. Naučná stezka Zannes (Sentiero didattico di Zannes) vás provede přírodním parkem Puez Odle, který přímo sousedí s Val di Funes. V celé oblasti najdete také mnoho tematicky zaměřených tras, cyklotrasy a jezdecké stezky pro koně. V zimě Val di Funes vděčným cílem pro běžkaře. Téměř všechny stezky jsou uměle upravovány na běžecké trasy. Val di Funes nabízí rovněž pozoruhodná místa spojená s historií a kulturou. Při návštěvě byste neměli opomenout Museum minerálů v osadě Tiso (Museo Mineralogico di Tiso) . K vůbec nejkrásnějším místům patří osamělý kostelík sv. Jana v lokalitě Ranui, odkud je krásný výhled do údolí.

Ochrana přírody

Val di Funes je zapsáno na seznamu tzv. Alpských perel, což znamená, že je celá oblast speciálně chráněna. Na všech stezkách je například zakázáno používat motorová vozidla, pro která jsou vyhrazena speciální parkoviště. Účelem je zachovat neobyčejné přírodní bohatství celé oblasti.


Informace a fakta

GPS: 46.6447, 11.7004
Nadmořská výška: 1230 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:51:42

Val di Funes: Recenze

Val di Funes prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Velturno (8km)Badia (15km)La Villa (17km)Colfosco (16km)San Cassiano (20km)Arabba (21km)Canazei (19km)Livinallongo del Col di Lana (27km)Pozza di Fassa (24km)

Webmap: 1 2 3