TIXIK.cz » Města » Norsko » Finnmark » Vadsø

Vadsø - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vadsø: Hlídač pokojů
Vadsø Mapa Mapa hotelů Vadsø

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Vadsø: Fotografie

Doporučené hotely Vadsø


Zobrazit všechny »Vadsø: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vadsø Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vadsø a doprava
Vadsø MuseumMuzea0.2km
Letiště VadsøLetiště3km
Varangerhalvøya National ParkNárodní parky29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:42:25, Telefon: +47 78 94 28 90, WWW stránky:

Vadsø je město v Norsku . Leží v severovýchodní části země v provincii Finnmark a je správním střediskem této oblasti. Od hlavního města Oslo je město Vadsø vzdáleno více než 1400 km severovýchodně. V současné době (2010) zde žije kolem 5000 obyvatel.

O městě Vadsø

Vadsø bylo během 2. světové války značně poničeno bombardováním. Město bylo v minulosti velmi oblíbeno mezi Finy, kteří se do Vadsø stěhovali z Finska. V polovině 19. století Finové dokonce tvořili polovinu obyvatelstva města. I v dnešní době se zde převážně hovoří finsky. Město je známé především díky polárním expedicím. Z města Vadsø bylo v minulosti vypraveno spousta polárních expedic. Pro svou výhodnou polohu si město Vadsø vybírají i dnešní expedice směřující dále na sever.

Zajímavosti města Vadsø

Ve městě Vadsø můžete navštívit Museum Vadsø. Toto muzeum je rozděleno do třech částí. První část muzea tvoří statek Tuomainengården, který pochází z 19. století a součástí je pekárna, kovárna a sauna. Druhou část tvoří Esbensengården, což je kupecký dům pocházející rovněž z 19. století. Můžete si zde prohlédnout, jak žilo zdejší služebnictvo, a dochované stáje u domu. Třetí část muzea najdete asi 15 km směrem na východ od města Vadsø. Je to Kjeldsenský závod na zpracování ryb. Zde uvidíte množství rybářských potřeb a různých věcí spojených s lovem ryb a jejich následným zpracováním. Výborné rybí pokrmy si můžete dát v restauraci Havhesten.

Přistávací zařízení pro vzducholodě

Naproti městu Vadsø leží ostrov Vadsøya a na něm najdete přistávací a kotvící zařízení pro vzducholodě, což je jakási vysoká železná věž. Někdy připomíná těžební věž. Byla zde postavena ve 20. letech minulého století. Využívána byla především pro polární expedice. Na jednu ze svých expedic odtud vyrážel vzducholodí i slavný polárník Roald Amundsen. Cestou k věži můžete na ostrově Vadsøya obdivovat množství vodních ptáků, kteří se shromažďují kolem malého jezírka.

Ubytování, stravování

Ve městě Vadsø najdete několik menších hotelů. Oblíbený je hotel Rica, který je v centru města, kde je hostům k dispozici sauna a tělocvična. Kromě hotelů máte možnost se ubytovat i v soukromí a apartmánech. Milovníci kempování mohou přenocovat v kempu Vestre Jakobselv. V tomto kempu najdete i vybavené sruby. Kemp leží asi 17 km na západ od města Vadsø. Za zmínku stojí restaurace Indigo, která se specializuje na indickou kuchyni, což by mnoho lidí v těchto končinách asi nečekalo.

Doprava

Město Vadsø má své přístaviště, do kterého přijíždějí pravidelně příbřežní trajekty Hurtigruten. Tyto trajekty sem jezdí ale pouze při své cestě směrem na sever. Trajektem se z města Vadsø dostanete také do města Kirkenes . Pravidelné autobusové spoje jezdí například do měst Tana Bru a Vardø .


Informace a fakta

GPS: 70.0731, 29.7697
Nejbližší letiště: Letiště Vadsø
Pobřeží: Barentsovo moře, 17 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:29

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://vadso.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: letecká
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, okolní příroda, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, půjčovna aut

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vadsø: Recenze

Vadsø prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

VadsøKirkenes (40km)

Webmap: 1 2 3