TIXIK.cz » Města » Vác

Vác - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vác: Hlídač pokojů
Vác Mapa Mapa hotelů Vác

Související témata

Satelitní mapa Váce, Vác: Fotografie

Doporučené hotely Vác


Zobrazit všechny »Vác: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vác Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vác a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:08:08

Vác je poklidné historické město v Maďarsku . Nachází se v severní části země. Od hlavního města Budapešť je Vác vzdálen přibližně 32 kilometrů.

Historie

První zmínka o městě Vác, pod jeho latinským názvem Uvcenum, je zaznamenána v Ptolemaiově Geografii ze 2. století. V 11. století se Vác stal biskupským městem. Král Štěpán zde založil biskupství a město získalo významné postavení. Gotické centrum a katedrála však byly zničeny při turecké okupaci. Dalšího rozvoje se Vác dočkal teprve v 18. století, odkud získal současnou podobu. V 19. století k rozvoji města přispěla i železnice. Vác se stal prvním maďarským městem propojeným s městem Pešť. Za druhé světové války bylo ve městě Vác vězení pro politické vězně.

Zajímavosti

Nejzajímavější historické objekty města Vác nalezneme na hlavním náměstí Március 15. Zde se nachází například dominikánský kostel a radnice z 18. století. Významnou stavbou je biskupský palác, jehož jedna část patří mezi nejstarší budovy v Maďarsku. Na severní straně náměstí stojí Vítězný oblouk. Jedná se o jedinou stavbu tohoto typu v Maďarsku. Vítězný oblouk pochází z 18. století a byl postaven na počest návštěvy císařovny Marie Terezie. Pokud se vydáte z náměstí do postranních ulic, můžete spatřit například Staré městské opevnění nebo gotickou Špičatou věž. Na náměstí Konstantin tér se nachází velkolepá Vácská katedrála z 18. století. Zajímavý je i kamenný most přes řeku Gombás. Most je lemován sochami sedmi svatých podle vzoru Karlova mostu v Praze.

Aktivity

Vác kromě historických památek svým návštěvníkům nabízí i množství aktivit. Město disponuje vnitřním bazénem a venkovními bazény s travnatou pláží. Další možností je návštěva kulturního centra Imre Madácha, kde se pravidelně pořádají koncerty. Mezi oblíbené aktivity zde patří cyklistika. Nejkrásnější a nejklidnější cyklistické stezky najdete na protějším ostrově Szentendre, kam se snadno dostanete trajektem. Pro pěší turistiku je vhodné nedaleké pohoří Börzsöny, které je součástí Národního parku Dunaj-Ipoly. Přibližně 6 kilometrů severně od města Vác můžete navštívit trosky hradu z 12. století. Ty byly považovány za vstupní bránu do Börzsöny.

Turistické informace

Vác nabízí pro své návštěvníky velké množství ubytovacích zařízení. Pro milovníky dobrodružství je nedaleko města Vác, v pohoří Börzsöny, kemp Diósjenö s bungalovy. Základní turistické informace obdržíte v Turistickém centru.

Doprava

Do města Vác se dostanete pohodlně téměř všemi dopravními prostředky. Nejbližší mezinárodní letiště Budapešť je od města vzdáleno přibližně 40 kilometrů. Z hlavního města i dalších měst jezdí do města Vác pravidelné autobusové i vlakové spoje. V sezóně se z Budapešti přes Vác vypravuje zvláštní historický vlak s parní lokomotivou. Z lodní dopravy můžete využít trajektu (možný převoz i aut) na ostrov Szentendre, odkud můžete dále pokračovat přes most na západní břeh Dunaje.

Plusy

milí lidé
krásné scenérie
dobrá dostupnost

Vhodné pro

zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura


Informace a fakta

GPS: 47.7833, 19.1333
Nadmořská výška: 112 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 23:51:53

Vác: Recenze

Vác prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

VácKisoroszi (10km)Leányfalu (8km)Visegrád (11km)Nagymaros (13km)Göd (11km)Dömös (17km)Zebegény (17km)Kóspallag (18km)

Webmap: 1 2 3