TIXIK.cz » Města » Vietnam » Vũng Tàu

Vũng Tàu - hotely, ubytování, satelitní mapa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vũng Tàu: Hlídač pokojů
Vũng Tàu Mapa Mapa hotelů Vũng Tàu

Vũng TàuVũng Tàu

Související témata

Vũng Tàu: Fotografie

Doporučené hotely Vũng Tàu


Zobrazit všechny »


Vũng Tàu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vũng Tàu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Vũng Tàu, Plánovač výletů, Vũng Tàu a doprava
Back BeachPláže1km
Vungtau Paradise Golf Club & Beach ResortGolf4km
Letiště Vung TauLetiště3km
Thich Ca Phat Đài4km
Vung Tau PortPřístavy5km
Long Hai BeachPláže17km
Can Gio beachPláže18km
Bãi biển Cần GiờPláže18km
Long Sơn IslandOstrovy13km
Pláž Lộc AnPláže29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:21:47

Vũng Tàu je vyhlášené přímořské letovisko a hlavní město provincie Ba Ria-Vung Tau v jižním Vietnamu . Kromě toho, že je nejvýznamnější vietnamské centrum pro těžbu ropy, je také nejvyhledávanější turistické letovisko. Pokud se chystáte na dovolenou na pláži, jsou nejvhodnější měsíce k návštěvě mezi březnem a květnem. Pláže budou horké, a z vody se vám chtít nebude.

Historie a krásy města

Během 14. a 15. století byl poloostrov Vung Tau pouhým bažinatým poloostrovem, který míjely evropské obchodní lodě. Vung Tau také znamená „ukotvení“. Portugalští navigátoři, kteří se pokoušeli provést své lodi bez úhony podél jihovietnamského pobřeží, pojmenovali známý poloostrov po svatém Jakubu. Útes u Vung Tau, Mui Nghinh Phong doslovně znamená „Mys vánku vítání“. Vung Tau byl původně vesnicí, známou jako Tam Thang („Tři lodě“) . Za vlády krále Gia Long (1761 – 1820) obsadili přístav malajští piráti. Král vyslal proti pirátům tři armádní pluky, které vetřelce vyhnaly. Území pak získali vojáci za odměnu. Po určitou dobu francouzské nadvlády spadal Vung Tau pod Saigon, roku 1876 byl vyhláškou guvernéra Kočinčíny ustanoven samosprávným městem. Výborným orientačním bodem ve městě je bývalý zámek, který si nechal vystavět Paul Doumer, který se později stal prezidentem Francie . V tomto zámku byl později pohodlně vězněn sesazený císař Than Thai. Francouzští kolonisté zpopularizovali Vung Tau jako Cap St. Jacques na konci 19. století a na místě zbořené císařské pevnosti, ze které byl v roce 1859 vypálen první výstřel na odpor proti Francouzům , vybudovali Bach Dinh (Bílý palác) . Ve městě je mnoho krásných francouzských koloniálních budov, postavených mezi lety 1911 – 1915. Od nich je jen kousek po ulici Ha Long ke kostelu Sv. Jakuba. Navrhl jej francouzský architekt, a je vybudován v indočínském stylu.

Monumentální socha Ježíše

Půjdete-li po ulici Ha Long, dojdete ke skalnaté pláži Bai Dua. Na vrcholku ostrohu přehlíží moře obrovská socha Ježíše. Je vysoká úctyhodných 32 metrů (36 s podstavcem) a s rozepjatýma rukama (18 metrů) přehlíží vodní hladinu již od 70. let 20. století.

Doprava

Cesta do Vung Tau vám potrvá příjemné dvě hodiny, pokud vyrazíte z Ho Či Minova Města , které je od něj vzdáleno ani ne 120 kilometrů, a na němž je mezinárodní letiště (SGN) . Jakmile se vymotáte z města, můžete se zastavit například v Historickém muzeu v Nguyen Binh Khiem a pokračovat můžete po Xa lo Ha Noi. Až projedete všemi aglomeracemi, najeďte na silnici 51, která vás provede kolem katolického kostela Nhá Tho Lam Son dovede až k nádhernému městu pláží na poloostrově Vung Tau.

Ubytování

V plážovém a turistickém středisku je množství hotelů, ze kterých můžete vybírat. Luxusní hotel The Imperial Hotel Vung Tau nabízí vše, kromě kasina a půjčovny kol. Všechny vymoženosti, jako pojízdné schodiště, kavárna, salónky, krytý bazén, i samozřejmosti, jako Wi-Fi jsou ve výjimečném hotelu k mání. Ceny samozřejmě odpovídají pětihvězdičkovému hodnocení hotelu. Jeho obrovské pokoje s koupelnami, vyvedené v opulentním asijském stylu jsou vážně uchvacující. Zajímavá může být návštěva hotelové restaurace Shifu. Z levnějších hotelů můžeme doporučit například Sammy Hotel na ulici Thuy Van, blízko stejnojmenné pláže. Hotel má velmi dobrou polohu, stojí přímo u pláže a má pěkně zařízené pokoje.


Informace a fakta

GPS: 10.3454, 107.0841
Nadmořská výška: 9 m
Pobřeží: Jihočínské moře, 18 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:34:21

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště, v létě moc vlhko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vũng Tàu: Recenze

Vũng Tàu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vũng TàuHo Či Minovo Město (64km)