TIXIK.cz » Města » Ustka

Ubytování Ustka

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ustka: Hlídač pokojů
Ustka Mapa Mapa hotelů Ustka

Související témata

Satelitní mapa Ustky, Luxusní ubytování v Ustce, Penziony v Ustce, Ustka - počasí, Ustka: Fotografie

Doporučené hotely Ustka


Zobrazit všechny »Ustka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ustka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ustka a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:16:23, WWW stránky:

Ustka je město a oblíbené přímořské letovisko v Polsku . Leží v Pomořském vojvodství, u ústí řeky Słupia do Baltského moře. V současnosti žije ve městě okolo 16 000 obyvatel.

Pohledy do historie

První zmínka o obci Ustka pochází z roku 1337. Od roku 1648 byla součástí Braniborska. V roce 1945 získala Ustka městská práva. V té době se také začlenila do Polska . Statut lázní získalo město v roce 1978.

O městě

Ustka patří podle mnohých mezi nejlepší přímořská letoviska v Polsku . To podporuje i fakt, že ho poslední dobou vyhledává čím dál více zahraničních turistů. Ustka nabízí dvě krásné písečné pláže, které jsou rozdělené řekou Słupia a několik turistických zajímavostí. Moře je tam čisté, a díky pozvolnému vstupu do něj je vhodné i pro rodiny s dětmi. Nechybí ani bohatá nabídka různých aktivit. Oblíbené jsou hlavně vodní sporty - např. windsurfing a kitesurfing. Mezi turisty je více oblíbená východní pláž. Její pobřežní část je více rozvinutá - jsou tam bary, restaurace, koncertní sál apod.

Turistické zajímavosti

Největší turistická zajímavost ve městě Ustka je novogotický kostel Nejsvětějšího Spasitele z roku 1882. Krásné jsou také měšťanské domy z 19. a 20. století a maják z roku 1871. Oblíbený cíl turistů je nedokončené molo, jehož stavbu zahájili Němci na začátku II. světové války a je opředeno různými legendami, které se pojí s nacistickým Německem.

Turistické služby

Ustka nabízí velké množství restaurací, barů a ubytovacích zařízení. Nechybí tam ani kemp. Dobře se najíst můžete např. v restauraci Oskar, která má typickou polskou kuchyni, v pizzerii Laguna, v restauraci Kapitanska a v restauraci Strzecha. Na dobrou kávu si můžete zajít do kavárny Delicja. Za noční zábavou můžete vyrazit na diskotéku Albatros. Různé kulturní akce se v hlavní letní sezóně konají také v koncertním sále u východní pláže. Nejzajímavější akce, která se v letovisku Ustka během roku koná, je mezinárodní soutěž ohňostrojů. Ta probíhá každoročně v červenci.

Doprava

Ustka je nejlépe dostupná autem nebo vlakem. Pro lodě je tu chráněný přístav. Nejbližší letiště se nachází v Gdaňsku nebo ve Štětíně . Autem se tam dostanete nejlépe po silnici č.21 nebo č.203.

Plusy

klid
pobyty u moře
blízko cyklostezky

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Aktivity

rybaření
surfování


Informace a fakta

GPS: 54.5848, 16.8597
Nadmořská výška: 6 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:22:33

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ustka.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ustka: Recenze

Ustka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ustka (0km)Poddąbie (9km)Rowy (15km)Slupsk (17km)Jarosławiec (21km)Rusinowo (24km)Wicie (27km)Krąg (43km)

Webmap: 1 2 3