Úpice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Úpice: Hlídač pokojů
Úpice Mapa Mapa hotelů Úpice

ÚpiceÚpice

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Úpice - satelitní mapa, Úpice: Fotografie

Doporučené hotely Úpice


Zobrazit všechny »


Úpice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Úpice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Úpice a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum bratří ČapkůMuzea3km
Městské muzeum Rtyně v PodkrkonošíMuzea4km
Rozhledna ŽaltmanRozhledny5km
Lyžařský areál RadvaniceSki areály7km
Koupaliště TrutnovKoupání8km
Krytý bazén TrutnovKoupání9km
Galerie města TrutnovaGalerie9km
Krakonoš FountainFontány9km
Kostel narození Panny MarieKostely9km
Muzeum Podkrkonoší v TrutnověMuzea9km
Babiččino údolíÚdolí10km
Zámek RatibořiceHrady a zámky11km
Letiště Velke Porici GliderLetiště14km
OstašSkály14km
Ski areál KamenecSki areály13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:29:48, Nadmořská výška: 362m, WWW stránky:

Úpice je město, které leží v České republice . Rozprostírá se v malebném údolí řeky Úpy v podhůří Krkonoš a je součástí mikroregionu Jestřebí hory. Náleží k němu, kdysi samostatná obec, Radeč . Na území o rozloze 1530 ha žije v současné době necelých 6000 obyvatel. Úpice nabízí návštěvníkům různé pozoruhodné stavby, památky, kulturní vyžití i odpočinek v krásné přírodě.

Historie

První písemná zmínka o Úpici je stará 650 let, přestože historie města je mnohem starší. Úpice vznikla jako strážní osada chránící obchodní stezku, tzv. Kladskou trhovku, u brodu přes řeku Úpu. Začátkem 14. století patřila k vízmburskému panství, které městečku udělilo četná práva včetně práva hrdelního, tržního a vaření piva. V roce 1604 byla v Úpici postavena první škola. S velkým požárem se město muselo potýkat v roce 1625, kdy shořelo 16 domů i kostel. Úpici se nevyhnula ani válečná tažení za třicetileté války a války prusko - rakouské. Velký rozvoj především textilního průmyslu zaznamenala Úpice v 2. polovině 19. století. Stala se tak jedním z nejprůmyslovějších měst českého severovýchodu.

Bratři Čapkové

Mezi významné továrníky města patřili Morawetzovi, Oberländerovi, Těmínové a Bauxbaumové. V Úpici žili několik let také sourozenci Čapkovi: Helena, Josef a Karel, děti MUDr. Antonína Čapka. Narodila se zde významná malířka květin Julie W. Mezerová.

Památky

K významným architektonickým památkám patří Dřevěnka - nejstarší úpická stavba, vystavěná z neotesaných klád. Dominantu náměstí tvoří kostel sv. Jakuba Většího. Náměstí krášlí také budova staré radnice, kde dnes najdete Městské muzeum a galerii Julie W. Mezerové. Za pozornost jistě stojí i bývalý dům rodiny Čapkovy, nyní sídlo Policie ČR. S touto a dalšími zajímavými stavbami, jako jsou například vily továrníků nebo Husův sbor, se můžete seznámit při vycházce po historické naučné stezce. Kulturnímu vyžití slouží Divadlo A. Jiráska, které zároveň splňuje i funkci kina, městský sál a přírodní areál na Dlouhých záhonech.

Hvězdárna

Velký význam má zdejší hvězdárna, která nabízí pozorování noční i denní oblohy široké veřejnosti a výsledky jejího měření využívají i známé zpravodajské stanice.

Turistika

Okolní příroda, tvořená z jehličnatých i smíšených lesů, luk a polí je vhodná k provozování pěší turistiky a cykloturistiky. V zimě zde vedou běžkařské trasy a v nedalekém okolí najdete také sjezdovky. Na své si určitě přijdou i milovníci houbaření. Úpice je ideálním východiskem pro výlety do Jestřebích hor a okolních turisticky atraktivních oblastí, jako jsou například Ratibořice nebo skalní město Adršpach .

Akce ve městě

Aktivní činnost ve městě vyvíjí několik spolků a sdružení, dlouholetou tradici zde má ochotnické divadlo, hudba a sport. K hojně navštěvovaným společenským akcím se řadí festival cyklistiky Bujará Úpice a tradiční Svatojakubská pouť.


Informace a fakta

GPS: 50.5123, 16.0156
Nadmořská výška: 362 m
Rok založení města: 1100
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:50:02

Úpice: Recenze

Úpice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Červený Kostelec (7km)Hořičky (8km)Trutnov (9km)Pilníkov (14km)Teplice nad Metují (14km)Police nad Metují (16km)Adršpach (14km)Česká Skalice (13km)Náchod (15km)

Webmap: 1 2 3