TIXIK.cz » Rakousko » Štýrsko » Okres Graz-Umgebung » Graz » Uhrturm

Uhrturm - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Uhrturm: Hlídač pokojů
 Uhrturm Mapa Mapa hotelů Uhrturm

Související témata

Uhrturm: Fotografie

Doporučené hotely Uhrturm


Zobrazit všechny »Uhrturm: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


 Uhrturm Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Uhrturm a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Europapark22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 11:27:13, Nadmořská výška: 454m

Uhrturm se tyčí ve výšce 120 m n. m., nad Štýrským Hradcem , na tzv. Zámeckém vrchu (Schlossberg) . Město leží ve spolkové zemi Štýrsko, na jihovýchodě Rakouska . Původní věž zde byla vybudována již ve 13. století. Dnešní podoba se dochovala z roku 1560 a stala se symbolem města. Za Napoleonských válek, byla věž dobývána, ale nedobyta. V roce 1809 byla za velké peníze odkoupena občany města od Francouzů, kteří ji chtěli takto uchránit před zbouráním. Uhrturm je dvacetosm metrů vysoká. Ciferník byl původně tvořoen jednou velkou, už z dálky viditělnou ručičkou. Později k ní ale přibyla další a to menší minutová ručička, která dodala hodínám na zvláštnosti. Hodiny spolehlivě ukazují čas, ovšem s obrácenými ručičkami. Ve věži se nachází trojice zvonů. Ten nejstarší pochází z roku 1382. Na třech rozích střechy můžete obdivovat komůrky, které sloužily pro požární hlídky. Z komůrek signalizovali pomocí červených praporů kde hoří.

Informace a fakta

GPS: 47.0756, 15.4372
Nadmořská výška: 454 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:46

Uhrturm: Recenze

Uhrturm prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Graz (0.7km)Raaba (7km)Mantscha (8km)Feldkirchen bei Graz (7km)Gössendorf (10km)Nestelbach bei Graz (13km)Rein (13km)Unterpremstätten (12km)Sankt Ruprecht an der Raab (19km)

Webmap: 1 2 3