TIXIK.cz » Údolí Plakánku

Údolí Plakánku - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Údolí Plakánku: Hlídač pokojů
Údolí Plakánku Mapa Mapa hotelů Údolí Plakánku

Související témata

Údolí Plakánku: Fotografie

Doporučené hotely Údolí Plakánku


Zobrazit všechny »Údolí Plakánku: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Údolí Plakánku Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Údolí Plakánku a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 00:13:09

Údolí Plakánku je Národní přírodní rezervace v České republice. Nachází se v Českém Ráji , asi 4 km od města Sobotka . Údolí Plakánku je krásné zelené údolí mezi pískovcovými skalami s množstvím potůčků, jezírek a rybníčků. Díky různým ekosystémům, které se tam nachází, je ceněný pro množství vzácných druhů rostlin.

Základní informace

Nejčastější místo pro vstup do Údolí Plakánku je turistická cesta, která začíná přímo pod velkolepým hradem Kost . Odtamtud jsou také nejkrásnější pohledy na hrad, čnící na skalisku mezi stromy. Údolí Plakánku nabízí pro pěší i cykloturisty nádhernou stezku, lemovanou skalami různých tvarů s jeskyněmi, otvory a hustými lesy. Po chvilce chůze skrz Údolí Plakánku můžete dojít až k hrázi Černého rybníka, kde stojí malá roubená chaloupka, která patří Josefu Dvořákovi. Zdatnější turisté se mohou vydat dále vlevo a dostat se až do malebné vesničky Vesec u Sobotky s původními roubenými domy a po silnici se vrátit zpět. Od Černého rybníka je možné se vydat také vpravo a utvořit okruh přes vesnici Dobšín . Údolí Plakánku je pro svou krásnou přírodu Českého ráje často vyhledávanou turistickou oblastí.


Informace a fakta

GPS: 50.4896, 15.1336
Nadmořská výška: 300 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:24:55

Údolí Plakánku: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 762012-02-13 09:01:30
Údolí Plakánek leží v těsné blízkosti hradu Kost a je to vhodné místo pro strávení víkendového odpoledne. Údolím vede podél rybníka stezka, která vás provede celým údolím. Jen je blbé, že tuto cestu musíte jít dvakrát, když se bude chtít vrátit k výchozímu bodu - hradu Kost. Pokud ne, tak odtud máte mnoho možností kam se vydat na výlet. Když půjdete údolím potkáte chalupu známého herce Dvořáka. Když budete mít štěstí tak ho na ní zastihnete. Já jsem zatím to štěstí neměla. Chaloupku má moc pěknou udržovanou. Škoda, že Plakánek není také trošku udržovaný, alespoň průchodnost cesty. Mnohdy byla plná různého roští, ale nebylo to nic co by nešlo překonat. Potkávala jsem tu také rodiče s kočárky, takže je zřejmé, že ta cesta není zas tak špatná, jen občas nějaké to překvapení. Když jsme tu byli naposledy, bylo tu kouzelně, byl tu klid a nikde nikdo, jako kdyby byl Plakánek jen náš.

Města a obce v okolí

Dobšín (1.4km)Sobotka (4km)Vyskeř (4.8km)Žehrov (5km)Mnichovo Hradiště (12km)Ostružno (12km)Turnov (11km)Kosmonosy (16km)Dětenice (14km)

Webmap: 1 2 3