TIXIK.cz » Řecko » Jižní Egeis » Dodecanese » Údolí motýlů Petaloudes

Údolí motýlů Petaloudes - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Údolí motýlů Petaloudes: Hlídač pokojů
Údolí motýlů Petaloudes Mapa Mapa hotelů Údolí motýlů Petaloudes

Údolí motýlů PetaloudesÚdolí motýlů Petaloudes

Související témata

Údolí motýlů Petaloudes: Fotografie

Doporučené hotely Údolí motýlů Petaloudes


Zobrazit všechny »


Údolí motýlů Petaloudes: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Údolí motýlů Petaloudes Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Údolí motýlů Petaloudes a doprava
Kolos Rhodský19km
Panormitis - Rodos22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 23:49:41

Údolí motýlů Petaloudes je 5 km dlouhé údolí na ostrově Rhodos , Řecko. Nachází se asi 25 km od města Rhodos . Údolí je vytvořeno potokem, který nikdy nevyschne. Údolí motýlů Petaloudes láká tisíce motýlů v době páření. V měsících červenec a srpen je doslova poseto motýly Callimorpha quadripunctaria, či Panaxia. Láká je sem vůně pryskyřice ze stromů Ambrosi. V té době na první pohled téměř žádného motýla neuvidíte, protože obrovská hejna téměř zakrývají původní kůru stromů a motýli vypadají jako součást stromu. Údolí motýlů Petaloudes je přístupné pouze na vymezené poznávací stezce, dlouhé cca 1 km. Páření a hnízdění těchto motýlů je unikátní jev a proto je zakázané jakýmkoliv způsobem vycházet z vyznačené trasy, nebo motýli plašit. Na konci stezky Údolí motýlů Petaloudes je Muzeum motýlů celého světa.

Informace a fakta

GPS: 36.3379, 28.0622
Nadmořská výška: 218 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 4:10:23

Údolí motýlů Petaloudes: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 9725.9.2010 14:54:35
Byla tam máma s přítelem a čekali prý od toho víc. Motýli byli zakuklení a trasa byla velmi krátká. Moc si to neužili. Ale měli tam aspoň chládek.
 Aura: 68Recenze: 24226.8.2010 15:47:34
Na motýli jsme se jeli do Údolí motýlů podívat v roce 2005. Tehdy ještě na západní pobřeží Rhodosu nevedla žádná silnice, byla tam jen prašná cesta a teprve se budovalo. Jeli jsme sem jen kvůli motýlům, protože jinak na západě (kromě nějaké elektrárny) vůbec nic nebylo. Na motýlech to byla neskutečná zábava. Úplně jsme přehlédli vchod, takže jsme zaparkovali motorky u východu a nějakým podivným způsobem jsme se dostali dovnitř bez placení (to jsme nechtěli) . Na první pohled nám přišlo, že tam žádní motýli nejsou, ale když se podíváte pozorně, uvidíte že jsou všude kolem vás. Když se náhodou dotknete nějaké větve a zamáváte s ní, motýli okamžitě vzlétnou a dělají hrozný hluk než se přemístí. Jinde takovou atrakci asi neuvidíte a když nic jiného, aspoň si tam trochu odpočinete od sluníčka - je to samozřejmě mezi stromy krásně odstíněno od sluníčka.
 Aura: 57Recenze: 7631.1.2012 21:37:55
Údolí motýlů je podle mého názoru až moc přechválené. Kdo čeká nějaké krásné druhy motýlů bude nespíš zklamán. Létají zde spíše můry než krásní motýly. ale údolí je samo o sobě celkem pěkná. jedná se o příjemnou procházku v údolí plné stromů, což je v parných dnech na Rhodosu příjemné.

Města a obce v okolí

Theologos (4.6km)Pastida (8km)Faliraki (13km)Kalithea (16km)Rhodos (19km)Haraki (19km)Lárdos (27km)Pefki (29km)Kiotari (34km)

Webmap: 1 2 3