TIXIK.cz » Jezera » Tyrkysové jezero

Tyrkysové jezero - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Tyrkysové jezero: Hlídač pokojů
Tyrkysové jezero Mapa Mapa hotelů Tyrkysové jezero

Tyrkysové jezeroTyrkysové jezero

Související témata

Tyrkysové jezero: Fotografie

Doporučené hotely Tyrkysové jezero


Zobrazit všechny »


Tyrkysové jezero: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Tyrkysové jezero Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Tyrkysové jezero a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 16:57:09, Adresa: Wapnica, Polsko

Tyrkysové jezero se nachází na ostrově Wolin v Polsku , nedaleko státních hranic s Německem . Je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer ve Wolinském Národním parku .

Vznik jezera

Tyrkysové jezero, známé také jako Smaragdové jezero, vzniklo v roce 1945 na místě povrchového křídového dolu. Ten byl postupně zaplaven prosakující podzemní vodou. Roku 1954 byla činnost v dole zastavena kvůli vyčerpání zásob a stále obtížnějšímu získávání křídy. O šest let později se výška hladiny ustálila a vyrovnala se hladině ve Štětínském zálivu. S povrchem 6,7 ha je Tyrkysové jezero největší vodní plochou ve Wolinském Národním parku .

Pohádkové jezero

Pohádkově modrozelená barva vody v jezeře vzniká odrazem slunečních paprsků od čistoskvoucí vody obsahující sloučeniny vápníku a od bílého křídového dna. Jezero je obklopeno četnými zalesněnými kopci. Z jednoho z nich, Pískové hory (Piaskowa Góra) , je nádherný výhled na jezero v celé své kráse. Nedaleko jezera roste památeční dub, nesoucí jméno Prastarý. Jeho obvod činí asi 680 cm. Blízko jezera se nachází víska Wapnica , kde je možno zajistit si nocleh.

Co je kryptodeprese

Hladina jezera se nachází v nadmořské výšce 2,6 metrů. Jeho hloubka činí přibližně 21 m. To znamená, že dno jezera leží 18,6 m pod hladinou moře. Tomuto jevu, kdy dno jezera leží pod úrovní mořské hladiny a hladina jezera leží naopak nad tou mořskou, se říká kryptodeprese. Největší kryptodepresí na světě je jezero Bajkal .


Informace a fakta

GPS: 53.8773, 14.4394
Je pobřeží jezera členité?:
Jaký má jezero tvar?:
Objem jezera (m3):
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Youtube:
Služby:
Aktivity:
Jak jezero vzniklo?:
Plusy:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 22:03:15

Tyrkysové jezero: Recenze

Tyrkysové jezero prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Miedzyzdroje (6km)Warnowo (9km)Svinoústí (13km)Wisełka (13km)Międzywodzie (22km)Dziwnów (27km)Dziwnówek (30km)Łukęcin (34km)Goleniów (43km)

Webmap: 1 2 3