TIXIK.cz » Města » Turnov

Ubytování Turnov, hotely Turnov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Turnov: Hlídač pokojů
Turnov Mapa Mapa hotelů Turnov

TurnovTurnov

Související témata

Satelitní mapa Turnova, Penziony v Turnově, Turnov - počasí, Turnov: Fotografie

Doporučené hotely Turnov


Zobrazit všechny »


Turnov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Turnov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Turnov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:31:00, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobrá dostupnost

Proti

nesnesitelné letní teploty

Vhodné pro

shopping
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 50.5868, 15.1514
Nadmořská výška: 249 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 76 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:50:06

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.turnov.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: skvělé jídlo, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, dobrá dostupnost, klid, rovinaté okolí, blízko do větších měst, okolní hrady, okolní muzea, lyžařské areály okolo, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost, daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Turnov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 152011-08-24 09:48:17
Turnov je město nacházející se na severu České republiky v Libereckém kraji. Turnov leží na okraji Českého ráje . Město je spojeno s broušením drahokamů a polodrahokamů a s výrobou šperků. Dnes (2011) zde žije téměř 15 tisíc obyvatel.

Pohled do historie

Město Turnov bylo založeno v roce 1250 na důležité obchodní stezce na řece Jizeře. Díky tomu se rychle rozvíjela řemesla a obchod. Od 16. století se zde brousily drahé kameny, které pocházely z okolních nalezišť. Současně byla založena dlouholetá tradice výroby šperků, která proslavila město Turnov i ve světě. Od 18. století zde byly zpracovávány i české granáty. V roce 1888 byla v Turnově založena střední umělecko-průmyslová škola.

Památky a turistické cíle města Turnov

Dominantou města je jeden z největších novogotických kostelů ve střední Evropě , kostel Narození Panny Marie z 19. století. Ten byl postaven na místě původního chrámu ze 13. st., který vyhořel. Zajímavé jsou i další dva kostely; kostel sv. Mikuláše ze 14. st., který má dnes barokní podobu, a kostel sv. Františka z Assisi ze 17. st. Turnovská synagoga patří mezi nejstarší v České republice . Na náměstí naleznete renesanční radnici postavenou v 16. století a kašnu se sochou Panny Marie. Hojně navštěvované je Muzeum Českého ráje.
Na kraji města Turnov stojí zámek Hrubý Rohozec , který byl vybudován z původního hradu ze 13. století. V zámku se nachází expozice bytového interiéru a módy za poslední čtyři století.

 Aura: 49Recenze: 972010-09-19 18:02:39
Je zde na co se koukat. Zaujme Vás jistě Muzeum Českého ráje, které má mnoho sbírek různých minerálů, sbírky geologické i historické. Moc se mi líbily. Poblíž Turnova se dá navštívit Valdštejn, který je velmi zajímavý a neokouká se. Pokud však nemáte rádi rady a zámky, ale radši byste něco více duchovního, doporučuji Vám Turnovskou synagogu a to především proto, že je jedna z nejstarších dochovaných v Česku!

Města a obce v okolí

TurnovVyskeř (6km)Žehrov (7km)Malá Skála (7km)Frýdštejn (7km)Semily (13km)Dobšín (12km)Mnichovo Hradiště (14km)Rádlo (13km)

Webmap: 1 2 3